Mardin, Spor ile anılacak

  • Haberin Tarihi: 4 Temmuz 2015
  • Bu haber 1307 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin, Spor ile anılacak

Mardin, Gençlik Hizmetleri ve Spor Eski İl Müdürü Mustafa Kuzu’un yerine getirilen Hadi Çomaktekin, temel amaçlarının Mardin’deki sportif başarıların çıtasını yükseltmek olduğunu söyledi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bünyesinde 59 branş bulunduğunu belirten Çomaktekin, 20 aktif branşta sportif çalışmalarını yürüten 2 bin’e yakın sporcunun olduğunu belirtti.
İl ve İlçe spor merkezlerinde işinin ehli spor camiasından gelen antrenörler görevlendireceklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, Bizim temel Amacımız Mardin’deki sportif başarının çıtasını yükseltmek. Bu sayede Mardin’in spor ile anılması için elimizden gelen bütün çabayı sarf etmeye hazırız. Ben Yaklaşık yirmi yıl boyunca kurumun her kademesinde görev yaptım. Kurum bünyesinde çalışan bütün antrenör ve personel ile koordineli çalışacağız. Sporun içinden gelen spora bağlı ve sporu seven arkadaşlarımız ile bu çıtayı en üst seviyeye çıkartacağız. Bakanlığımız tesisleşmeye çok önem veriyor. Bu kapsamda Mardin il ve ilçelerinde biten ve bitme aşamasına elen birçok spor tesisimiz var ve çalışmalarımız sürüyor diye konuştu.

Sporcular İle Birebir İlgileniyoruz
Mardin’de yetişen kendisini geliştiren her sporcu bizim için çok önemlidir. Mardin’in dez avantajlarından bir tanesi de sporcuların yaz aylarında mevsimlik işçi olarak batıya çalışmak için gitmesidir.Biz bunun önüne geçmek için çok çaba sarf ediyoruz, ekstradan çalışıyoruz. Bu çocuklarımızı spora kazandırmak onlara sporu sevdirmek için Antrenör arkadaşlarımız her sporcumuz ile birebir ilgileniyorlar. Atletizm, Hentbol, Atıcılık, Masa Tenisi gibi branşlar başta olmak üzere temelden yetişen sporcular büyük başarılara imza attı.

13 Milli Sporcu Ekip İşidir
Daha önce Mardin’de resmi kayıtlarda Milli Sporcu olmadığını Kaydeden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, Dört senelik kısa bir süre içerisinde Mardin’in bağrında yetişmiş pırıl pırıl 13 Milli Sporcuyu Mardin’e Kazandırdık. Tabi ki bu bir ekip işidir. Bu ekibimizi daha da geliştirip çalışmalarımızı hızlandıracağız.

Diyanet İle Ortak Proje
Diyanet işleri başkanlığı ve Mardin Müftülüğü ile ortaklaşa başlattığımız proje kapsamında, Yaz kuran kurslarında dini eğitim gören çocuklarımız, başlattığımız proje ile stadyum başta olamak üzere tüm tesislerimizi kullanarak spor yapabiliyor. Çocuklarımız Ayrıca istedikleri spor dalında Antrenör arkadaşlarımızın gözetiminde turnuva yapabiliyor ve çeşitli ödüller alabilmektedir.

Basın İle Yakın Temas Halinde Olacağız
Sporcularımızın yapmış oldukları başarı ve dereceleri yerel ve ulusal medyada yer alabilmesi için Mardin’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunacağız. Böylelikle hem sporcuyu hem de Mardin’i tanıtmak amacıyla çeşitli çalışmalar başlatacağız. Sporcularımızın başarılarını ödüllendirip bu durumun başka sporcular için rol model olması ve onları da spora teşvik etmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın