Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformuna destek ziyareti

 • Haberin Tarihi: 16 Ocak 2015
 • Bu haber 1582 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformuna destek ziyareti

Almanyada Faaliyette bulunan Welt hunger hilfe adlı dernek başkan ve yöneticileri Mardin Suriye Yardımlaşma Platformunu ziyaret ederek destek sözü verdiler.

2014 yılı içerisinde toplam 50 Bin Euro nakit yardımında bulunan dernek yöneticileri: Dr. Wolfgang Jamann – CEO (WHH Genel Yöneticisi), Renate Becker – Asya kıtası koordinatörü, Antonius van Zutphen – Turkiye/Irak/Suriye bölge direktörü ve Türkiye operasyon sorumlusu David Wehinger Platformu ziyaret ederek 2015 yılı için de Suriyeli sığınmacılara dağıtılmak üzere destek sözünü verdiler.
Mardin-Suriye Yardımlaşma Plarformu Tertip komitesi Başkanı Lütfü Günlüoğlu tarafından karşılanan Alman dernek yöneticileri için düzenlenen Teşekkür belgeleri Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna tarafından takdim edildi.
Almanya Devletinde faaliyet gösteren” Welt hunger hilfe” derneği binlerce aileye gıda, elbise ve kışlık malzeme yardımında bulundu. Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna’nın da hazır bulunduğu bir zamanda Suriyeli ailelere dağıtım yapıldı.

Gelen Yardımlar Yetmitor
Yapılan yardımlarla ilgili olarak Mardin-Suriye Yardımlaşma Platform Başkanı Lütfü Günlüoğlu şunları söyledi: Biz Platform olarak Mardin’de ikamet eden Suriyeli ailelere her türlü yardımı sağlamak üzere faaliyette bulunuyoruz.
Mardin’den gelen yardımlar yetmediği için büyük şehirlere ve yurt dışına uzanmak zorunda kaldık. Halkımızın yardım konusunda biraz daha hassasiyet göstermesini istiyoruz. Suriyeli ailelere yaptıkları ve yapacakları yardımlardan ötürü şahsım ve platform üyeleri adına Alman Derneğine ve tüm yardımseverlere teşekkür ediyorum. ”
Platformu ziyaret dernek yöneticileri Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna’nın Valilikteki makamına geçerek nezaket ziyaretinde bulundular, yapılan dağıtımlardan dolayı memnuniyetlerini ifade ederek bu yardımların devam edeceğini söylediler. Görüşme ve ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • sümbül
  26 Şubat 2015 10:33

  iyi günler mardin halk sağlığı müdürlüğünde çalışıyorum.arkadaşlarımla ilgilendiğimiz bir Suriyeli aile var daha önce muhtarlık tarafından kayıt alınmasına rağmen bu ailenin bilgileri tarafınıza iletilmemiştir bu aile 1 yıldan fazla ilimizde ikamet etmelerine rağmen hiçbir yardım alamamışlardır bu aileye gereken yardımın yapılması hususunda yardımlarınızı bekliyorum iletişime geçmeniz halinde bu aileyle kurumunuza başvuracağım 05366775759

Bir Yorum Yazın