Mardin TOKİ Konutları Satışa çıktı

  • Haberin Tarihi: 10 Haziran 2015
  • Bu haber 7334 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin TOKİ Konutları Satışa çıktı

TOKİ, Mardin Nur Mahallesinde 539 lira taksitle  597 yeni konutu satışa çıkarttı. Alt ve orta gelir grubuna yönelik projede başvurular 30 Haziran’da başlayıp 24 Temmuz’a kadar devam edecek. Kuralar noter huzurunda çekilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nca, Mardin Nur Mahallesinde en az 283.00 TL., en yüksek 1.342 liradan başlayan taksitlerle satışa sunulan konutlar için başvurular 30 Haziran 2015 tarihinde başlıyor.
BAŞVURULAR HALK BANKASI ŞUBELERİNDEN ALINACAK

TOKİ Başkanlığı trafından ilana çıkan söz konusu konutların başvuruların 30 Haziran ile -24 Temmuz 2015 tarihleri arasında tüm Halk Bankası şubelerinden alınacağı belirtildi.

HEDEF DAR GELİRLİLER

Konutların 2+1’den 3+1’e kadar farklı kesimlerin ihtiyaç ve alım gücüne hitap edecek şekilde minimum maliyet ile bütçelendiği belirtilen ilanda vatandaşların, en düşük 85 bin lira ile en yüksek 161 bin lira arasında imkanları ölçüsünde istedikleri konuta dönük başvuruda bulunabilecekler. 283 liradan başlayan ve konut tercihine göre 180 ile 244 aya kadar yükselebilen vade imkanıyla satışa çıkarılan konutlarda,  özellikle dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmaları hedefleniyor.
UCUZ KONUT ALABİLME ŞARTLARI

Konut başvurusunda bulunacak kişinin kendisine, eşine, velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün bulunmaması şartı yer alıyor.

”MARDİN’DE OTURMUŞ OLMALI”

Başvuru sahibinin Mardin veya ilçelerinde en az 2 yıl ikametgah ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması ve daha TOKİ’den konut satın almamış olması koşulları aranıyor.

MÜRACAAT ÜCRETİ NE KADAR?

Alt gelir grubunda kuraya katılmak isteyen vatandaşların bin ile 2 bin lira arasında müracaat ücreti yatırması gerektiği, peşinatları ise sadece kurayı kazananların yatıracağını belirtildi.
AYRINTILAR TOKİ’NİN İNTERNET SİTESİNDE

Alt ve orta gelir gurubu vatandaşlara dönük satış kampanyasına ilişkin ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr web adresinden ulaşılabiliyor.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın