Mardin Valiliği Dolandırıcılara karşı Uyardı!

  • Haberin Tarihi: 15 Nisan 2015
  • Bu haber 1314 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin Valiliği Dolandırıcılara karşı Uyardı!

Mardin Valiliği yaptığı yazılı açıklamayla yaşanan telefonla dolandırıcılık olayları konusunda vatandaşları dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Son zamanlarda ülkemizin diğer bölgelerinde olduğu gibi Mardin’de de telefonla dolandırıcılık girişimlerinin artmaya başladığı konusunda Valiliğimize çok sayıda başvuru yapılmaktadır.
Bu nedenle; Kamuoyunu bilgilendirerek Vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek amacıyla Valiliğimizin temel ilkelerini yeniden vurgulama gereği hasıl olmuştur.
Valiliğimizce hiçbir şekilde iş adamlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan ve Vatandaşlardan bir hizmet veya idari iş karşılığında bir katkı, bağış ve sponsorluk istenmeyecektir.
Ancak; işadamlarımız, derneklerimiz, vakıflarımız veya hayırsever vatandaşlarımız, engelliler, gençler, yaşlılar ve çocuklar gibi dezavantajlı gruplara yönelik veya sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde sponsorluk veya ilimizin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkıda bulunacak kısmi finansman katkısında bulunmak istemeleri durumunda kendilerinin Valiliğimizle iletişime geçmeleri veya Valiliğimizce sivil toplum ve hayırsever vatandaş katkısıyla yürütülebilecek işler için Valiliğimiz Web sitesindeki duyurular kısmında ilan edilecek projeler için destek sunmayı bildirmeleri halinde Valilik olarak her türlü kolaylık gösterilecektir.
Bunun dışında, Valilik Özel Kaleminden veya diğer yetkililer adına açılacak telefonlara hiçbir şekilde itimat edilmemesi, verilecek hesaplara kesinlikle para yatırılmaması ve durumun ivedilikle kolluk güçlerine ve Valiliğimize bildirilmesi vatandaşlarımızla kurduğumuz güven ve sorumluluk esaslı ilişkimizin zarar görmemesi açısından büyük ehemmiyet taşımaktadır” denildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın