Mardin Valiliğinden güzel adım

  • Haberin Tarihi: 20 Mart 2015
  • Bu haber 1156 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin Valiliğinden güzel adım

Mardin Valiliği Binası içerisinde daha önceki yıllarda ihaleye çıkmış ama bir türlü yapılamayan engelli asansörünün yapımına başlandı.

Vali Ömer Faruk Koçak’ın talimatıyla başlatılan asansörün yapımı kısa bir süre içerisinde tamamlanması bekleniyor.
Valilik binasında eksikler arasında bulunan asansörün yapımına başlanması engelli vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.
Konu ile ilgili olarak Sakatlar Derneği Başkanı Hasan Anuk, Böylesi anlamlı bir uygulamanın başlamış olmasının kendilerini gayet memnun ettiğini ve sevindiğini belirterek şöyle konuştu.
Sayın Valimizin bu eksikliği görmesi ve yapılması yönünde talimat vermesi gerçekten gurur verici kendilerini buradan saygıyla selamlayarak teşekkür etmek istiyorum. Bilindiği gibi çağımızda Ülkemiz başta olmak üzere dünyanın her yerinde engelli vatandaşlara öncelik veriliyor. Mardin’imizin Büyük şehir olması ile beraber tabi ki bu eksiklerin bir an önce farkına varılması ve yapılmasını bekliyoruz. Engelli insana yönelik yapılan kolaylık ve güzellikler kimler tarafından yapılıyorsa bu şahısların yeri öbür dünyada kesinlikle Cennettir diye düşünüyorum. Biz Engelli insanlar bize yönelik yapılan güzellikleri gördüğümüz zaman çok mutlu oluyoruz. Bu asansörün yapımı bittiği taktirde Valiliğe gelen Engelli vatandaşlar işlerini daha rahat yapabilecekler. Bu işe vesile olanlara tekrardan şükranlarımı sunuyorum diye konuştu.
Ayrıca Valilik Binası Protokol Kapısı önünde Engelli rampasının yapılacağı gelen bilgiler arasında.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın