Mardin Ziraat Mühendisleri Odası Şube oldu

  • Haberin Tarihi: 23 Mart 2020
  • Bu haber 57 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin Ziraat Mühendisleri Odası Şube oldu

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası 47.ci Olağan Genel Kurulunda, Oybirliğiyle, Mardin Ziraat Mühendisleri İl Temsilciliği Şube statüsüne kavuştu. Ankara’da yapılan Genel Kurulda, Tüm Delegelerin oyu ile Mardin Ziraat Mühendisleri Odası Türkiye’de 28.ci Şube olarak kabul edildi.

GENEL 22 Mart 2020 Pazar 20:04 1 İLKHABER GAZETESİ
Mardin Ziraat Mühendisleri Odası Şube oldu
Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) – TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası 47.ci Olağan Genel Kurulunda, Oybirliğiyle, Mardin Ziraat Mühendisleri İl Temsilciliği Şube statüsüne kavuştu. Ankara’da yapılan Genel Kurulda, Tüm Delegelerin oyu ile Mardin Ziraat Mühendisleri Odası Türkiye’de 28.ci Şube olarak kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan, Ziraat Mühendisleri Odası Mardin Şubesi Başkanı, Vedat Durak uzun yıllardır hedefledikleri, Şubeleşmeye kavuştuklarını söyledi. Durak, “Son yıllarda Temsilciliğimiz Şubeleşmesi adına meslektaşlarımızla yoğun bir mesai harcadık. 557 üyemizle beraber Mardin’de tarımın gelişmesi ve Ziraat Mühendisleri mesleğinin etkinliğini artırma çabamızı sürdürdük. 47.Genel Kurulumuzda, Bütün Delegelerimizin oyları ile Şube olma hakkını Mardin’imize kazandırdık. Türkiye’deki 28’ci olarak görevimize devam edeceğiz. Mardin’imizdeki tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Şubeleşmeyle beraber etkinliğimizin artacağını belirten Durak “Şubeleşme süreci ve öncesinde destek olan Yönetim Kurulumuza, Tüm Meslektaşlarımıza, Dost ve Arkadaşlarımıza, Genel Başkanıma, Şube Başkanlarımıza, Genel Merkezimizin Yönetim Kuruluna teşekkür ederiz. Bu süreçten sonra Ziraat Mühendisleri olarak Mardin’imizin Tarımına ve Meslektaşlarımızın mesleki faaliyetlerine daha fazla katkı sunabileceğimiz için mutluyuz” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın