Mardin’de patlama! 1 Şehit, 6 yaralı

  • Haberin Tarihi: 2 Aralık 2015
  • Bu haber 1577 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin’de patlama! 1 Şehit, 6 yaralı

Mardin’de askeri personeli taşıyan sivil aracın geçişi sırasında patlama yaşandı. Saldırıda 1 asker şehit olurken, 4 asker, 2 sivil personel ve 1 vatandaş yaralandı.

Mardin’de askeri personeli taşıyan sivil aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı patlatıldı. İlk bilgilere göre 1 asker şehit oldu.

Yaralı Askerler Mardin Devlet hastahanesine kaldırılırken hastane giriş çıkışında güvenlik önlemleri alındı.

Şehir merkezinde yoğun ambulans geçişlerinin olduğu görüldü.

Saldırıdan sonra olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, saldırı sonrasında inceleme başlatıldı.

Valilikten ‘bombalı saldırı’ açıklaması

Mardin Valiliği’nden,  askeri servis aracına yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili olarak yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, saldırının saat 17.00 sıralarında Artuklu ilçesi Kayacan Mahallesi Midyat yolunda yapıldığı belirtilerek, “Yol kenarında bulunan çöp konteynırı içerisine bölücü terör örgütü mensuplarınca yerleştirilen patlayıcı madde askeri personelimizi taşıyan servis aracının geçişi esnasında kablolu düzenek ile patlatılmıştır. Bu menfur saldırıda, 5 askerimiz, 2 sivil personel ve 1 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralıların süratle hastanelere intikali sağlanmıştır. 1 askerimiz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Diğer yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamakta olup, tedavileri devam etmektedir. Alçakça ve haince gerçekleştirilen, bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden şehidimize Cenabı Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın