“Mardin’i eski potansiyeline döndüreceğiz”

  • Haberin Tarihi: 20 Ekim 2015
  • Bu haber 953 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Mardin’i eski potansiyeline döndüreceğiz”

Ak Parti Mardin İl Teşkilatı Mardin’de bulunan Esnaf ve Sanatkarlar ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
Alihansoy düğün salonunda düzenlenen programa Ak Parti Mardin İl Teşkilatı Milletvekili adayları ve Bin 500 dolayında Esnaf katıldı.
Gerçekleştirilen Organizasyonda Hazır bulunan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Ak Parti 1. Sıra Milletvekili Orhan Miroğlu, Ak Parti 2. Sıra Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Ak Parti 3. Sıra Milletvekili Süleyman Çelik, Ak Parti 4. Sıra Milletvekili Abdullah Erin, Ak Parti 6. Sıra Milletvekili Ahmet Kaya ve Süleyman Bölünmez Bir Konuşma Yaptı.
Yapılan tüm konuşmaların ortak başlığı, Mardin Esnafının son zamanlarda bölgede ve Ülkede yaşanan olumsuz durumlardan etkilenmesi ve 1 Kasımda yapılacak olan seçimler oldu.
Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar yaptığı konuşmada, Muhtarlar gününü kutladı. Dündar, 1 kasım seçimlerine çok kısa bir süre kaldı. Hepimiz biliyoruz ki 7 haziran seçimleri bize çok şey kaybettirdi. Önümüzdeki 1 kasım seçimlerin bir kırılma noktası olduğunun farkındayız. Bir Kasım seçimleri ile beraber Ülkemizin, Bölgemizin ve Mardin’imizin içine çekilmek istenen buhranlı ve sıkıntılı günlerin sonlandırılması için bir kapı olduğunun farkındayız. Bizler Ak Parti Mardin İl Teşkilatı ve Milletvekilleri olarak sizlerin desteğiyle Mardin’in eski potansiyeline dönmesi ve sokaklarda cıvıl cıvıl turistlerin olması için elimizden geleni yapacağız ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu seçim Türkiye’deki demokratik değişimin, kalkınmanın sosyalleşmenin ve siyasetinin önünün açılması için bir kırılma noktasıdır dedi.
Ak Parti 1. Sıra Milletvekili Orhan Miroğlu da yaptığı konuşmada 1 Kasım seçimlerinin Türkiye’nin bu başarı hikayesinin devam edip etmeyeceğini belirleyecek bir seçim olacağını söyledi. Miroğlu konuşmasının devamında, Ben inanıyorum ki Mardin halkı bu başarı grafiğini devam ettirecek ve içinde bulunduğumuz tabloyu en doğru şekilde okuyacaktır. HDP barajı aşmazsa şu olur bu olur dediler. HDP barajı aştığı halde bölgede ve Ülkemizde kaos oluşturmaya devam etti. Böylelikle temel hedeflerinin Meclise gelmek ve dağı silahı bırakmak olmadığını hep beraber gördük. Çok kısa sürede çok kötü bir deneyim yaşadık. Bu kötü deneyim sonucunda 85 günlük süre içerisinde 320 ye yakın Türkiye cumhuriyeti vatandaşını kaybettik. Eğitim alanında Bölgemize atanan öğretmenlerin, kürtçe kurslara bşlaması programını destekliyorum. Fakat bakanlığımız bu dil konusunda Arapça ve Süryaniceyi de eklemesi gerekir diye konuştu.
Kürsüye beraber gelen Ceyda Bölünmez Çankırı ve Süleyman Bölünmez birbirlerine destek olarak Esnaflardan da destek istedi.
Ak Parti 3. sıra Milletvekili Adayı Süleyman Çelik, 4. sıra Milletvekili Abdullah Erin ve 6. sıra Milletvekili Ahmet Kaya da birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Program konuşmaların ardından yenilen yemek ile son buldu.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın