Mardinli Kadınlarından Diyarbakır Annelerine destek

  • Haberin Tarihi: 25 Eylül 2019
  • Bu haber 269 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardinli Kadınlarından  Diyarbakır Annelerine destek

HDP Diyarbakır hizmet binası önünde oturma eylemi yapan terör mağdurları analara Mardin Sivil toplum kadınlarından büyük destek geldi.
15 Temmuz Demokrasi ve şehitler parkında bir araya gelen 100’e yakın kadın terörü lanetledi ve dağlara kaçırılan veya kayıp olan gençlerin acilen serbest bırakılması istedi.
Eşi, Çocuğu, Amcası şehit olan STK kadınlarından olan Mukaddes Emen topluluğa seslenerek şöyle konuştu: “Bizler bu gün burada STK kadınları temsilcileri olarak, Annelerin Diyarbakır’da başlattığı onurlu direnişlerine destek olmak üzere 81 ilde eş zamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız. Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz. Diyarbakır’daki anneleri ve teröre meydan okuyan direnişleri saygı ile yazılacaktır. Bulundukları şehirlerde, siyasi ve toplumsal yalnızlaştırma dahil, her şeyi göze alıp evlatlarının dönmesini isteyen anneler, başta canlarını yanmasın diye çıktıkları yolda inşallah zafere ulaşacaklardır.
Günlerdir yaşanan evlat nöbetlerinde, tarifi imkansız acılara şahit oluyoruz.
“Evladımın ölüsüne bile razıyım” diyen annelerin masum ve insanı direnişinin yanında olmak hepimizin boynumuzun borcudur. Bizler Edirne’den Karsa tek yürek olmuş kadınlar ve anneler olarak anne acısının etiketi olacağız diyor. Yerel ulusal ve uluslararası kamuoyunu Diyarbakır’daki annelerin yanlarında olmaya davet ediyoruz.
Ülkemizin geleceğine, refahına, birlik ve beraberliğine zarar vermeye çalışan terör örgütlerine ve siyasi uzantılarına karşı yıllardır top yekün mücadele içerisindeyiz.
Vatan uğruna verdiğimiz şehitlerin kanı, evlatlarımız için döktüğümüz gözyaşı hale kurumadı. Bu mücadelemize bir mihenk taşını da dağa kaçırılan evladını geri almak için teröre yeter diyen Hacire annemiz ekledi. Gördük ki yanan bir anne yüreği tüm acılara, gözyaşına ve gencecik fidanların ölümüne son verilsin.
Bu duruş ve cesaret, terör örgütünün ağına düşmüş her evlada ve annesine umut oldu. 3 Eylül’den bu yana tam 23 gündür Diyarbakır’da yeni annelerin katılımı ile büyüyen bu sesiz çığlık dünya üzerindeki terörün “Dur” diye haykıran güçlü bir sese dönüştü.
İnanıyoruz ki azimle seslerini yükselten kadınlar, terör örgütlerinin hain emellerin için Fırat’ın ve Dicle’nin kuzularının kurban edilmesine izin vermeyecektir.
Duyduğumuz ”YETER ARTIK” feryadına destek vermek, safları sıklaştırmak, bir ve beraber olduğumuzu göstermek , evlatlarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak hepimizin vicdani borcudur” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın