Mardinliler Belediye Seçimleri için İstanbul’da kenetlendi

  • Haberin Tarihi: 20 Haziran 2019
  • Bu haber 674 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardinliler Belediye Seçimleri için İstanbul’da kenetlendi

Mardinliler, 23 Haziranda İstanbul’da yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için, İstanbul’a çıkarma yaptı. İstanbul’un farklı semtlerinde hemşehrileri ile bir araya gelen Mardinliler Binali Yıldırım için destek istiyor.
İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, Tarım eski Bakanı Mehdi Eker ve İçişleri Eski Bakanı Abdulkadir Aksu, Ak Parti MKYK üyesi ve eski Milletvekili Orhan Miroğlu, Süleyman Bölünmez, Ak Parti Artuklu İlçe Belediye Başkanı A.Kadir Tutaşı, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Artuklu İlçe Başkanı Serdal Bağış, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, İşadamı ve sanayici İsmail ve Nedim Kaya, Daşi Aşiret Lideri ve işadamı Süleyman Çelik ve kanaat önderlerinden oluşan heyetler İstanbul’da bulunan Mardinli hemşerilerini ziyaret ederek, Binali Yıldırım için destek istiyor. Gece gündüz ziyaret ve çalışmalarını sürdüren heyetler, seçim sonuna kadar İstanbul’da kalacağı belirtildi.
Abdulkadir Tutatşı ve Veysi Şahin, “Hemşehrileirmiz bizi çok sıcak karşıladı. Hepsine teşekkür ederiz. İnanıyoruz ki çok sayıda oy yön değiştirecek. Bu konuda hemşehrilerimizden söz aldık” ” dedi.
Eski Bakanlar ve heyet, İstanbul’da bulunan sanayici ve işadamları olmak üzere her Mardinli ile görüştüklerini ve yararlı çalışılmalar yaptıklarını söyledi.
Daşi Aşireti Lideri İşadamı ve kanaat önderi Süleyman Çelik, İstanbul’da çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek “ İstanbul’da hemşerilerimiz bizi çok sıcak karşılıyor. Her gittiğimiz yerde ilgi ile karşılanıyoruz. Karasız veya tereddütte olan hemşehrilerimiz bizi görünce desteklerini bizden yana vereceklerini söylüyorlar. Verimli ve yararlı bir çalışma yaptık. 23 Haziran akşamı adayımız Binalı Yıldırım’ın hak ettiği koltuğuna oturacağına inanıyoruz. Hemşehrileirmize teşekkür ediyoruz. “ dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın