MARSU Ankara’da yapılan katliamı kınadı

  • Haberin Tarihi: 13 Ekim 2015
  • Bu haber 960 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MARSU Ankara’da yapılan katliamı kınadı

KESK, DİSK, TMMOB, TTB’nin tarafından Ankara’da düzenlenmek istenen “Barış Mitingine” katılmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafından bayrakları, pankartları ve barış talepleriyle Ankara Tren Garında bir araya gelen kitleye yönelik bombalı saldırıyı ve yaşanan katliamı kınamak amacıyla Tüm-Bel-Sen Eş Başkanları ve MARSU Genel Müdürlüğü çalışanları MARSU hizmet binası önünde basın açıklaması yaparak katliamı protesto etti.
“Barış Mitinginin” toplanma yeri olan Tren Garının önünde toplanan kitleye yönelik yapılan saldırı ardından onlarca yurttaşın yaşamını yitirmesi ve yüzü aşkın yurttaşın yararlanması nedeniyle, MARSU hizmet binasına saldırıyı ve katliamı kınamak amacıyla ”Barışa Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz.Sizden Korkmuyoruz” Pankartı asıldı.
Topluluk adına konuşan Tüm-Bel-Sen Şube Temsilcisi Hamdullah Yüksekdağ: Değerli arkadaşlar 10 Ekim Cumartesi günü barış ve demokrasi talebine AKP’nin yanıtı katliam olmuştur. “İnadına barış” diyen barış savunucularını göz göre katledenleri ve bu katliamın gerçekleşmesine neden olanları lanetliyoruz. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olarak Ankara’daki katliamı protesto etmek için bugün ve yarın üretimden gelen gücümüzü kullanıp iş üretmiyoruz. Grevimize Bütün sendikaları, meslek örgütlerini, siyasi partileri, hangi sendikanın üyesi olursa olsun bütün işçileri, kamu çalışanlarını, insanlığa sahip çıkan bütün yurttaşlarımızı katılmaya çağırıyoruz” “Başvurusu Ankara Valiliğine yapılmış, bütünüyle barışçıl bir miting için Ankara’da bulunan emekçilere Savaşa karşı barışı, baskı, şiddet ve zora karşı özgürlükleri, demokrasiyi, yolsuzluğa, hırsızlığa ve sömürüye karşı emeğin mücadelesini hep birlikte yükseltmek için bir araya gelmiştik. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız. Hiç kimse bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Bombaları tanıyoruz. 18 Mayıs’ta Adana ve Mersin’deki, 5 Haziran’da Diyarbakır’daki, 20 Temmuz’da Suruç’taki patlamalardan tanıyoruz, aynı seriden biliyoruz.”yapılanlar karşısında korkmayıp, yılmayacağız. Tek ses, tek yumruk olarak haykırmak gerekir. akp nin faşizan uygulamalarına karşı, sarayın kurmak istediği rejimine karşı durduğumuzu hep birlikte haykıralım. Savaşa hayır barış hemen şimdi” Katilleri tanıyoruz. Katiller diktatörlük hevesleri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kalanlardır “Katiller 400 vekil alamadıkları için ülkeyi iç savaşa sürükleyenlerdir. Katiller yarattıkları terör ve dehşetin korkusuyla 1 kasım seçimlerinden galip çıkmaya çalışanlardır. Katiller aylardır akreplerle, tomalarla, tanklarla, toplarla ülkeyi kan gölüne çevirenlerdir. Amaçlarını biliyoruz.
Amaçları; bizi korkutarak, bizi yıldırarak, bizi sindirerek on üç yıllık zulüm ve hırsızlık düzenlerini sürdürmeye çalışmaktır. Son zamanlarda savaşı desteklemek için mitingler düzenleyen yandaş sendikalar maalesef hala aramızda üye bulabilmektedirler. Gün tavrımızı netleştirme günüdür. Ya savaştan ya da barıştan yana tavır koyma günüdür . Bu tür sendikalarla bağı olan bütün emekçi arkadaşlarımızı barıştan KESK, DİSK tavır koymaya davet ediyoruz. ” denildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın