Mehmetçikten Kan Bağışı

  • Haberin Tarihi: 22 Mayıs 2020
  • Bu haber 292 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mehmetçikten Kan Bağışı

Mardin’de 150 Mehmetçik’ten Kızılay’a kan bağışı yapıldı.
Mardin il jandarma Komutanlığı emrinde olan Mehmetçikler 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’na konuşlandırılan Kızılay Merkezi’ne sevgi seli ile kan bağışı yaptı.

Yenişehir’de oturan sakinler dualar yaparak, Allah Mehmetçiğimizi nazardan korusun, gece, gündüz terör örgütlerine göz açtırmazken, İnsanları düşünerek kan bağışı yapıp insanların hayatlarını da kurtarıyorlar.
Kan vermeye gelen Mehmetçiklere moral ve teşekkür etmeye gelen İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, TSK’nın Türk milletinin sadece canıyla değil kanıyla da yanında olduğunu ifade ederek, “kan veren askerler kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğu bilinci ile, gönüllü 150 askerimizin bu mübarek günde kan bağışı yaptığı için hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

MARDİNLİLER, “MEHMETÇİK KARDEŞLERİMİZE BİNLERCE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında toplanan Mehmetçikler kendilerini balkonlardan izleyen Mardinliler kendilerine dua ederek Allah razı olsun deyip, İşte Mehmetçik Türk askeri budur. Gece , gündüz terörle mücadele verirken kan ihtiyacı olan insanların imdatlarına da yine Mehmetçik koşuyor . Bu Mübarek Ramazanda ne kadar büyük sevap kazandıkları Allah nazarında bilinir” dediler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın