Merkez kütüphane binasının temeli atıldı

  • Haberin Tarihi: 4 Kasım 2015
  • Bu haber 1115 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Merkez kütüphane  binasının temeli atıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi yerleşke alanında merkez kütüphane binasının temeli atıldı.
Temel atma törenine Vali Ömer Faruk Koçak, Rektör Ahmet Ağırakça, Başsavcı Mehmet Özel, Milletvekilleri Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, Eski Milletvekili Süleyman Bölünmez, Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Öğretim Üyeleri katıldı.
11 bin 600m² alan üzerine kurulan ve 700 gün sonra bitecek olan Merkez kütüphane binasının bodrum katında Kitap Arşivi, Cilt Atölyesi, Tamir Atölyesi, Kazan Dairesi ve Depolar, zemin katında Referans Kitaplar, Okuma Salonu,6 Adet Öğrenci Klüp Odaları, Müzik Odası, Kitap Müzesi, birinci katında kuma Salonu, Grup Çalışma Odaları, 3 Toplantı Odası, Çalışma Kabinleri, Elektronik Kaynak Merkezi, Bilgisayar Laboratuvarı, Film Arşivi, 4 Küçük Konferans ve Film Odaları, ikinci katında Okuma Salonu, Sessiz Çalışma Bölgesi, Seminer Odası, 3 Toplantı Odası, Başkanlık Odası, Nadir Yazma Eserler, Tez Danışma Birimi ve üçüncü katında Sessiz Çalışma Bölgesi, Sürekli Yayınlar Okuma Bölümü, Kafeterya yer alacak.
Yaklaşık 13 milyon TL’ye mal olduğunu aktaran rektör Ağırakça, “Bu kütüphanemizin bitmesi ile beraber Üniversitemizin bir çok alanı bitmiş olacak. Şu anda devam eden 3 binamız var. Olimpik yüzme havuzu, genel yemekhane ve temelini attığımız kütüphane. Bunlar bittiğinde Üniversitemizin yerleşkesi içerisinde hemen hemen tüm binalarımız bitmiş olacak. İnşallah bu binamızın hayırlara ve öğrenci ve akademisyenlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın