Terör saldırısına bayraklı tepki

  • Haberin Tarihi: 11 Aralık 2016
  • Bu haber 773 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Terör saldırısına bayraklı tepki

Mardin’de, Türk Eğitim-Sen Mardin Şubesi üyeleri ve vatandaşlar, düzenledikleri yürüyüşle İstanbul’daki terör saldırısına tepki gösterdi.

Türk Eğitim-Sen Mardin Şubesi üyeleri ve vatandaşlar, düzenledikleri yürüyüşle İstanbul’daki terör saldırısına tepki gösterdi.

Sendikanın 13 Mart Mahallesi’ndeki şubesi önünde toplanan grup, ellerindeki Türk bayrakları ve sloganlar eşliğinde Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Mardin Karayolları Parkı’na kadar yürüdü.

Saygı duruşunda bulunan ve ardından İstiklal Marşı’nı okuyan grup, burada şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı ve dua etti.

“Bu hain saldırıyı lanetliyor”

Türk Eğitim-Sen Mardin Şube Başkanı Bahattin Biçer, yaptığı açıklamada, terör saldırısına tepki göstermek için toplandıklarını söyledi.

İstanbul’daki hain saldırının birlikte yaşam iradesini, kardeşliği, barışı hedef aldığını ve kendilerini derinden yaraladığını kaydeden Biçer, “Hainlere Mardin’den sesleniyoruz. Şerefsizsiniz, namussuzsunuz ve hainsiniz. Kinimiz her zaman diri kalacak. Milletimizin geleceğine ve barış ortamına kasteden bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden emniyet mensupları ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, aziz Türk milletine başsağlığı diliyoruz.” dedi.

“Terörün karşısında dimdik duracağız”

Vatandaşlardan Veli Aşar da bu saldırının son olması temennisinde bulundu.

Millet olarak bu saldırılara alışmak istemediklerini aktaran Aşar, “Hiçbir şey umurumuzda değil. Sadece ülkemize huzur gelsin. Terör eyleminde bulunanları, destekleyenleri, yardımcı olanları lanetliyoruz. Hepsini Allah’a havale ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Akdağ ise hain saldırıdan dolayı üzüntü içerisinde olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Bu tür saldırıları yapanları sonuna kadar kınıyoruz. Artık bu kanın durmasını istiyoruz. Yapan, yaptıran kim destek veriyorsa lanetliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Bu aziz millet bu kanı bozuklara bu namussuzlara gerekli cezayı her türlü verecektir. Biz gençler olarak her zaman terörün karşısında dimdik duracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

İstanbul’daki terör saldırısına tepkiler
Kahramanmaraş’ta vatandaşlar, İstanbul’daki terör saldırısını kınadı
Kahramanmaraş’ta vatandaşlar, İstanbul’daki terör saldırısına tepki gösterdi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencilerinden Pınar Çam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan saldırıdan dolayı çok üzüntülü olduğunu belirtti.

“Ben aslen Doğuluyum ve Kürt’üm. Lakin ben Türk vatandaşıyım.” diyen Çam, “Bu kadar net. Ben devletin tüm kurumlarında hiç ayrıcalık görmeden imkanlarından faydalanıyorum. Ama bağnaz kalmış cahil kafaları yakalıyorlar ve kullanıyorlar. Birbirimize saygı duyarak yaşamalıyız. Saldırıyı yapanları kınıyoruz.” diye konuştu.

Fransa’da yaşayan Hamza Harun da terörün en büyük destekçisinin Avrupa olduğunu savunarak, “Bunu herkes biliyor. Bende Avrupa’da kaldığım için biliyorum. Avrupa’da PKK dernekleri var. Bu derneklere en büyük desteği veren Avrupa’dır. Almanya, Fransa, İsviçre, Belçika, Hollanda teröre destek vermektedir. Türkiye 15 Temmuz’da birlik ve beraberliğin ne anlama geldiğini gördü. Yine Türkiye’ye hiçbir gücün gücü yetmez.” ifadelerini kullandı.

Musa Atmaca ise İstanbul’da dün akşam yaşanan terör saldırısını kınadığını söyledi.

Mahmut Şaş da terörün her türlüsünü lanetlediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Dış güçler bunu organize edip Türkiye’ye salıyorlar. Bu terör belasını bir türlü, yurt dışındaki dost görünüp de bize düşman olanlar yaratıyor. Gönülden, içten bir Türk vatandaşı olarak lanetliyorum, kınıyorum. Bir olacağız, gücümüz bir olacak düşmana karşı, kendi gücümüzü göstereceğiz.”

Terörün Avrupa’dan beslendiğini anlatan Hüseyin Danış da “Avrupa’nın ikili oyun oynamasından dolayı bu saldırı meydana geldi. Devamlı İslam ülkelerine baskı yapılıyor, ekonomimizi çökertmeye uğraşıyorlar. Ama inşallah muvaffak olamayacaklar. Terör Avrupa’dan besleniyor. Bunun da kurutulması lazım.” dedi.

Güvenlik güçlerinin birinin bile yaralanmasından büyük üzüntü duyduğunu aktaran Halil Mehmet Solak ise Türkiye’nin bir ve beraber olması gerektiğini vurgulayarak, “Avrupa ülkeleri kendilerine olduğu zaman direkt sesini çıkarıyor ve dünya seslerini duyuyor ama Türkiye’ye olduğu zaman onların hiçbirinin sesi çıkmıyor. Onlar da terörden besleniyorlar ki sesleri çıkmıyor.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın