MESOB: Kayıt Dışı ile mücadele edilmeli

  • Haberin Tarihi: 25 Şubat 2015
  • Bu haber 1124 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MESOB: Kayıt Dışı ile mücadele edilmeli

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Gazan, “Vergi Haftası” münasebetiyle ilgili bir mesaj yayımladı.

Başkan Gazan, mesajında vergi vermenin öneminden bahsederek, bu alışkanlığın gelecek nesillere aktarılması gerektiğini ifade etti. Gazan kayıt dışı ekonomi ile mücadeleye katılmalı ve farkındalık oluşturmasının gerektiğini dile getirdi.
Gazan “Daha iyi bir yaşam, daha iyi bir Türkiye, daha müreffeh bir Mardin için vatandaşlık görevlerimiz arasında bulunan vergi verme bilincinin gelecek nesillere de aktarılması konusunda bireyler olarak kayıt dışı ekonomi ile mücadeleye katılmalı ve farkındalık oluşturmalıyız. Kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza hızlı ve etkin bir şekilde götürülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağının oluşturulmasında, vergi gelirlerinin önemi büyüktür. Mükellef haklarını gözeten, mükellef odaklı çözüm üreten ve toplumsal refahın arttırılmasına destek olmak üzere verimlilik ilkesi çerçevesinde, güçlü ekonomi, güçlü Türkiye ve güvenli bir gelecek için tüm halkımızla vergide de el ele olmalıyız. Vergisini düzenli ve tam ödeyen mükelleflere ödüllendirici bir sistemin getirilmesi fikrini her platformda dile getirmeye çalışıyoruz. Ekonomik faaliyetlerden elde edilen gelir ve kazancın kamu ekonomisine kazandırılması amacıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla her zaman hizmetlerin en iyisine layık olan Mardin halkımızın hizmetinde olarak sorumluluk bilinciyle hareket edileceğine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşünceler içinde tüm mükelleflerimizin ve Mardin Vergi Dairesine bağlı merkez ile tüm ilçe çalışanlarının Vergi Haftası’nı kutluyor, mutlu, sağlıklı ve bol kazançlı günler diliyorum.” Şeklinde konuştu

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın