Midyat Belediyespor Kulübü Hedef Büyüttü

  • Haberin Tarihi: 3 Temmuz 2020
  • Bu haber 1183 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Midyat Belediyespor Kulübü Hedef Büyüttü

Mardin 1.amatör kümede mücadele eden Futbol takımı, bölgesel ligde mücadele eden basketbol takımı, 2.ligde mücadele eden voleybol takımı, masa tenisi takımı ve bu yıl faaliyete geçmesi planlanan bisiklet sporu branşlarında ilçede yaşayan Midyat orjinli sporcuları ile yoluna devam ediyor.
Midyat Belediye spor Kulübü başkanı Atilla Baysal’ın Midyat ilçesindeki sportif faaliyetleri ile ilgili olarak, ”Alt yapıdan gelen gençler ve ilçemizde yıllardır çeşitli branşlarda oynamış tecrübeli Midyatlı isimlerden oluşturan karma takım kadroları ile mücadele ettiğimiz spor branşları ve gruplarda Centilmenliği ve Fair Play’i ön planda tutarak hatırı sayılı başarılara imzalar attık.
Midyat gelen tüm takımları aynı kardeşlik ölçüsünde misafir ettik dostça başlayıp dostça maçlarımızı tamamladık. Hiç bir zaman skorel durumu ön planda tutmadık. Kazanmayı da kaybetmeyi de sporun doğallığı olarak bildik kardeşliğin kazanması için çaba sarf ettik.
Ülkemizdeki Kültür ve İnanç Turizm merkezlerinin başında gelen ilçemizin en büyük eksikliğinden birisi olan Spor Kompleksi ihtiyacımız Belediye Başkanımız sayın Veysi Şahin beyin büyük çabası ile çok kısa süre içinde sonuca ulaştırıldı.
Kısa süre içinde yapımına başlanacak olan 47 bin metrekarelik alandaki tesislerimiz bittiği zaman futbolda yüzmeye, tenisten basketbola çeşitli spor dallarını dünya standartlarında sahalarımızda oynama fırsatı yakalayacağız.
Gene ilçemizdeki antrenörlerimiz ve okullarımızdaki beden eğitimi öğretmenlerimizle yaptığımız işbirliğini daha profesyonel sahalar ve tesisimizle geliştirerek alt yapı takımlarımızı tamamen kendi öz kaynak sporcularımız ile takviye ederek yeteneklerine uygun spor dallarına yönlendirmek ve uygun yaş gruplarında takımlara yönlendirmek en büyük arzumuz olacaktır.
Bu hedeflerimize ulaşabilmek için birinci önceliğimiz genç sporcu kardeşlerimizin okullarına devam şartını arayacağız.
Okul eğitimi ve sportif faaliyeti beraber yürütme hedefi içinde olacağız. Sporcularımızın ailelerini kendi ailemiz kabul ederek Aile-Okul-Spor dengesini sağlamak ve Ülkemize başarılarına ve yeteneklerine göre insan kaynağı sağlama çabası içinde olmak istiyoruz.
İlçe halkımızın ve spor severlerimizin talepleri ve istekleri daha ileri seviye başarı yakalayabilmek yönünde. Bu isteğimize ulaşabilmek için Tesis ihtiyacımız karşılandıktan sonra ilçemizdeki sportif konulara her zaman duyarlı olan ve özel ilgi gösteren Belediye Başkanımız sayın Veysi Şahin beyin değerli katkıları ile mücadele ettiğimiz liglerden daha üst liglere çıkmak istiyoruz. ” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın