Milli Eğitim Müdürü Sümer Görevine başladı

 • Haberin Tarihi: 27 Kasım 2019
 • Bu haber 772 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Milli Eğitim Müdürü Sümer Görevine başladı


Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Şehmus Sümer “ okul yapımının önünü açan milletvekillerimiz teşekkür ediyorum” dedi.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Şehmus Sümer yayımladığı mesajında Güney Doğu Anadolu bölgesinin kadim bir şehri olan Mardin´de İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisinde olduğunu söyledi.

 Sümer açıklamasında “ Çağımızda hızla gelişen teknoloji, eğitimde de kalite beklentilerini yükseltmekte ve eğitim paydaşlarının sorumluluğunu arttırmaktadır. Eğitim sistemimizin; milli bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, sağlıklı, disiplinli, çalışkan, dürüst, kendine güvenen, inançlı, yürekli, milli dayanışma ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduğunun bilincinde olmalıyız.

  Bu görev çerçevesinde; değerli yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlarımın, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarına olan güvenim tamdır.

İlimizi eğitim yönünden değerlendirdiğimizde güzel ve verimli çalışmaların yapıldığı açıkça görülmektedir. Eğitimin farklı kademelerinde hizmet etmiş birisi olarak, güzel şehrimize yeni bir heyecan ve ruh ile hizmet ederken hep birlikte el ele vererek illimizi her alanda bir adım ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz.

Güzel ilimizde her türlü eğitim çalışmaları ve projeler, akademik, sportif ve sosyal yeni projeleri de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Eğitim kalitesinin daha da artırılması için gerekli tedbirleri yerinde ve zamanında alarak, başarının artmasını sağlayacağız. Etkin sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim öğretim kalitesinin artırılması için ilimizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

    Tebrik Çiçekleriniz Bağış olsun

Tebrik ziyaretine gelenlerin çiçek getirmemelerini isteyen Sümer “ “Tebrik çiçekleriniz bağış olsun” Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlama tebriki için çiçek yollamak yerine, kırsal mahallerde bulunan okullarımızın boyanmasında katkıda bulunmak için aile birliği hesabımıza bağışta bulunabilirsiniz. Bizim en değerli çiçeğimiz, eğitilmiş geleceğimiz. İşte bu yüzden göndermeyi düşündüğünüz tebrik çiçekleri yerine yapacağınız bağışlarınız Mardin´de daha birçok çiçeği filizlendirecektir" dedi.

        Milletvekillerine teşekkür

 Yapımı devam eden okulların ödenek yokluğundan sürüncemede kaldığını, göreve gelmesi ile birlikte, okul inşaatlarının tamamlanması için 22 milyonluk ödenek gönderildiğini ifade eden Sümer” Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Okul inşaatlarının tamamlanması için yeterli ödeneğin gönderilmesini sağladılar. Kısa sürede okullarımızın yapımı tamamlanarak teslimi yapılacak. Eğitim kalitesini hak ettiği yere getireceğiz” şeklinde sözlerini sürdürdü.
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın