Milli Sporcu Avrupa Şampiyonasında Altın Madalya Hedefliyor

  • Haberin Tarihi: 17 Ekim 2016
  • Bu haber 1624 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Milli Sporcu Avrupa Şampiyonasında Altın Madalya Hedefliyor

Mardin’de vücut geliştirme sporuna 12 yıl önce başlayan ve bu yıl düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası milli takım seçmelerinde Türkiye üçüncüsü olan Abdullah Cemal Acabey’in hedefi, milli takım forması ile Avrupa’da derece yapmak.
Mardin’de vücut geliştirme sporcusu, 31 yaşındaki milli sporcu Abdullah Cemal Acabey, 2018 yılında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmayı hedefliyor.
İspanya’nın Barselona kentinde bin 800 sporcunun katıldığı Avrupa Şampiyonasında 15. olan Acabey, Antrenmanlarını sürdürdüğü spor salonunda düzenli olarak çalışıyor.
Beslenme, antrenman ve dinlenmesine çok dikkat eden Acabey, Haftanın 6 günü günde minimum 1,5 saat özel program ile çalışıyor.
Mardin’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için çalışan Milli sporcu Mardinli gençlere de örnek olup onlara bu sporu sevdiriyor.
Acabey, Son süreçte bölgede yaşanan olayların herkesi olumsuz etkilediğini, bölgenin bu şekilde anılmamasını, bölgenin spor ile ön plana çıkmasını istediklerini dile getirdi.
Abdullah Cemal Acabey: “Tabi ben Mardin adına Türkiye Fitness Federasyonunun düzenlediği Avrupa Milli Takım Seçmeleri yarışmasına 1.75 klasik sikletinde hazırlandım. Çok şükür Türkiye üçüncüsü olduk kendi sikletimizde. Milli takıma seçildik. Akabinde İspanya Barcelona da yapılan avrupa Şampiyonasında 1800 sporcunun katılımı olan bir müsabakada kendi sikletimizde 15. olduk. Bu ilk deneyimimiz için başarılı bir sonuçtu. Hedefimiz her şeyden önce Ülkemizi, Bayrağımızı ve Mardinimizi en güzel şekilde temsil etmektir. Bundan sonraki hedefimiz özellikle Avrupa Şampiyonasında daha büyük başarılar elde etmek. Hedefim Avrupa şampiyonasında 1. olmak. Buna yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Arkadaşlarımızı bu süreç içerisinde hazırlamaya çalışıyoruz. Zahmetli bir süreç bunun için zaman ve sabır gerekiyor. Zamanla Allah’ın izni ile Mardin İlimizde sporumuzda daha üst seviyelere gelecek sporcular yetiştirmeye çalışacağız. Maalesef son zamanlarda farklı olaylar ile ilimiz anılıyor. Ama temennimiz kendi spor alanımızda daha güzel başarılar ile anılmaktır” dedi.
Sporcunun Hocası Ahmet Köle: “Yarışmaya hazırlandığı dönemlerde Cemal Hoca sadece spora odaklanarak bu dereceyi aldı. Biraz zorlu bir spor olduğu için başta da söylediğim gibi beslenme ile beraber bu sporu yaptığı zaman verim alması daha da iyi olur.Tabi ki Cemal Hoca antrenmanlarını hiç aksatmadan, düzgün bir şekilde, gençlerimize örnek olacak şekilde yapıyor. Tabi ki malum bölge şartlarını biliyorsunuz hep kötü şeyler ile anıldığı için bizim gayemiz amacımız sadece bu bölgeyi iyi şeyler ile anmak. Yaptığı antrenmanlar ile gençlere örnek olabileceği şekilde örnek olmasını sağlıyoruz. Bu da bölgemiz açısından salonumuz açısından herkese faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın