Minik Ecrin için seferberlik

  • Haberin Tarihi: 23 Temmuz 2015
  • Bu haber 914 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Minik Ecrin için seferberlik

Midyat ilçesine bağlı Harmanlı köyünde bakkala gitmek için evden ayrılan ve 40 gündür kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç için Herkes seferber oldu.
Minik Ecrinin bulunması için Mardin Valiliğinin başlattığı çalışmalar kapsamında Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, İl Emiyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin’de görev yapan Gazeteciler ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri Ecrin’in ailesini ziyaret etti.
Perişan Halde olan minik Ecrinin ailesi yetkililere seslenerek Ecrin’in bulunması için tüm imkanların seferber edilmesini istedi.
Ecrinin Annesi Nursel Tunç: Tüm Türkiye’den yardım istiyoruz. Kızımızı bize kavuşturun biran önce Allah rızası için kırk gündür perişan olduk. Kızım yanımda yok ne haldedir hiç bir şey bilmiyorum.
Ecrinin Babası Bekir Tunç: Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum Allah için elinden geleni yapsın. Kızımızı kavuştursun bize Allah için Peygamber için. Ne olur içimiz yanıyor. Biz 40 gündür yaşayan bir ölü gibiyiz. Allah için, Peygamber için Kızımızı kavuştursunlar bize. Ellerinde ne imkanlar varsa kullansınlar. Biz devletimizden yardım bekliyoruz. Tüm Türkiye’ye yetkililere sesleniyorum Allah için yardım etsinler bize. Bizim içimiz yanıyor.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak: Bugün ailesiyle bir arada bulunduk. Hem onların yanında olduğumuzu onlara ifade etmek hem de bu vesile ile bütün Türkiye ye Ecrin’imizin biran önce bulunması ve ailesinin yanına gelmesi için yardım çağrımızı iletmek üzere geldik. Sizlerin aracılığı ile Bütün basın yayın kuruluşlarımız aracılığı ile, sosyal medya aracılığı ile, insanların birbiriyle olan ilişkileri aracılığı ile, yakınları, tanıdıkları, akrabaları, dostları herkimse onlar aracılığı ile Ecrin yavrumuzun bir an önce bulunması için gayret sarf etmelerini herkesten talep ediyoruz. Onlardan istirham ediyoruz Yavrumuzu gördükleri yerde biran önce Kolluk Kuvvetlerimize ki sizlerin aracılığıyla ilan ettiğimiz telefon numaraları var. Bir ekip oluşturduk biliyorsunuz, oraya ulaşsınlar 155 -156 telefon numaralarına ulaşsınlar. Türkiye’nin neresinde olursa olsunlar. onlar bize o bilgiyi ulaştıracaklar biz de bize gelen bilgiler üzerinden biran önce yavrumuzu bulup, ailesiyle sevenleriyle, bütün akrabalarıyla birleştirmek istiyoruz. Kendi tabii ortamında büyümesi için elimizden gelen gayreti hep beraber gösterelim istiyoruz. Biz Devlet olarak bütün imkanlarımızla bu zamana kadar arama çalışmalarını devam ettirdik. daha da devam ettireceğiz.
40 Gündür kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç için Jandarma ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) arama ve tarama çalışmaları başlatmıştı. AFAD’ın helikopter desteği ile yaptığı çalışmaların ardından Mardin Emniyet Müdürlüğü ve Mardin Valiliği tarafından Ankara’dan getirtilen özel ekibin kadavra köpekleri ile yaptığı arama çalışmaları da sonuçsuz kalmıştı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın