Minik Ecrin’i Jandarma ve köylüler arıyor

  • Haberin Tarihi: 15 Haziran 2015
  • Bu haber 1370 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Minik Ecrin’i Jandarma ve köylüler arıyor

Midyat’ın Harmanlı Köyü’nde bakkala giderken kaybolan 5 yaşındaki Ecrin Tunç aranıyor.
Midyat’a bağlı Harmanlı Köyü’nde bakkala gitmek için evinden ayrıldıktan sonra kayıplara karışan 5 yaşındaki kız çocuğu, jandarma ve köylüler tarafından 24 saat geçmesine rağmen hala bulunamadı.
Alınan bilgilere göre, Midyat’ta ikamet eden, ancak hafta sonu tatili nedeniyle köydeki akrabalarını ziyaret eden Tunç ailesinin 5 yaşındaki kızı Ecrin Tunç, dün öğle saatlerinde bakkala gitmek için evinden ayrıldıktan sonra ortadan kayboldu. Aynı gün akşama kadar çocuğundan haber alamayan baba Bekir Tunç, jandarma ekiplerine müracaat ederek kızının kayıp olduğunu bildirdi.
Güvenlik güçleri, köyde geniş çaplı araştırma başlattı. Jandarma ve köylüler kendi aralarında gruplar oluşturarak, köy çevresinde bulunan dağları didik didik ederek Ecrin Tunç’un izini bulmak için seferber oldu. Ormanlık alanlar ve dağlık bölgede arama çalışmalarına başlayan gruplar, küçük kızı bulabilmek için çalışmalarını 24 saattir aralıksız sürdürüyor.
Baba Bekir Tunç, kızının bakkala giderken kaybolduğunu, aramalara rağmen bulunamadığını söyledi. Çok endişeli olduklarını ifade eden Tunç, “Kızım dün ‘bakkala gideceğim’ diye evden çıktı. Gecikince bizde bakmaya gittik, ama onu hiçbir yerde bulamadık. Jandarmaya haber verdik, onlarla beraber dünden beri dağlarda kızımı arıyoruz. Gidebileceği her yere baktık, ama sonuç alamadık. Kızım daha çok küçük, yol yordam bilmez. Bulanların ya da görenlerin insaniyet namına, Allah rızası için bizi aramalarını veya jandarmaya haber vermelerini rica ediyoruz.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın