Minik öğrencilerden Kan Bağışı kampanyası

  • Haberin Tarihi: 31 Ekim 2019
  • Bu haber 561 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Minik öğrencilerden Kan Bağışı kampanyası

Kızıltepe Toki İlkokulu Sağlık Temizlik Beslenme Kulübü’nün minik öğrencileri, toplum hizmeti kapsamında kulüp danışman öğretmenleri Eda Erbil Durgun ve Fadime Saruhan önderliğinde Mardin Kan merkezi işbirliğiyle kan verme etkinliği düzenledi.

Okulun Spor Salonunda yapılan etkinliğe ilk defa ilkokul öğrencilerinin destek olduğu bu kampanyada okulun öğretmenleri  Eda Erbil Durgun ve Fadime Saruhan, “İnsanlara bir kan vermenin 3 kişiye hayat olduğunu anlattık. Çocuklara kan bağışının önemini ve nasıl yapıldığını, kan gruplarından bahsederek Sağlık Temizlik Beslenme Kulübü olarak böyle bir kampanya başlatmak istedik, çocuklarla kan bağışı önemini, nasıl yapıldığını anlatarak çocuklara Kızılay şapkalarından hazırladık. Çocuklar çevrelerindeki insanları ve ailelerini bilgilendirip kampanyaya katılımlarını sağladılar. Böyle bir kampanyaya öncü olmak çok güzel bir şey.” Şeklinde duygularını ifade ettiler.

Etkinliğe okul idarecileri Aydın Bahçıvancı, Abdurrahman Emen,  Musa Akın,  Gülsen Ege ve Canan Irmak başta olmak üzere birçok veli ve öğretmen kan bağışında bulundu.

Çocuklarda kan bağışı bilinci oluşturmanın önemini vurgulayan Türk Kızılay yetkilileri, “Çocuklarla beraber kan bağışının başlatılması aslında geleceğimiz olan çocukların, gelecekte kan bağışına eğilmeleri açısından da çok büyük önem taşıyor. Bugünkü kan bağışı kampanyası onların kafalarında yer edecek ve hiçbir zaman unutmayacaklar. Ve ileride de birer kan bağışçısı olarak karşımıza gelecekler. Bu konuda Kızıltepe Toki İlkokulu Sağlık Temizlik Beslenme Kulübü minik öğrencilerine, öğretmenlerine ve emek veren herkese teşekkür ediyoruz.” dediler

Kan Bağışında bulunan ve kampanyaya destek veren bütün katılımcılara okulda hazırlanan ve sıcak olarak Lokma Tatlısı ikram edildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın