Miniklerin Örnek Davranışına Voleybol Federasyonundan Ödül

  • Haberin Tarihi: 2 Haziran 2015
  • Bu haber 1186 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Miniklerin Örnek Davranışına Voleybol Federasyonundan Ödül

Derik İlçesinde Atatürk İlkokulunda okuyan Zilan, Zeynep, Zilan ve Fatma adındaki minik öğrenciler, Voleybol oynadıkları sırada çanta içerisinde buldukları parayı örnek bir davranışla Emniyet müdürlüğüne teslim ettikleri için Voleybol federasyonundan ödül aldı.
Derik İlçesinde Zilan, Zeynep, Zilan ve Fatma adındaki ilkokul öğrencileri tarafından, voleybol oynadıkları sırada ahıra kaçan toplarını almak için ahıra girdiklerinde topun olduğu tarafta bir çanta buldu.
Çantayı açan minik öğrenciler içerisinde 11. 100 tl olduğunu gördüklerinde çantayı annelerine götürüyor. Anneleri öğrenciler ile birlikte paraya dokunmadan İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim ediyor.
Bu haberi Kamuoyundan Öğrenen Türkiye Voleybol Federasyonu Yetkilileri Çocukların okuduğu okula 260 adet voleybol topu ve 260 adet tişört ile birlikte Dört kız öğrenciye de Üzerinde isimlerinin yer aldığı Milli Takım forması ve birer voleybol topu gönderdi.
Gönderilen Malzemeler Atatürk İlkokulunda öğrencilere dağıtıldı.
Mardin Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu: Bundan Yaklaşık 10-15 gün önce Derik’te dört kız öğrencimiz 11.100 Liralık parayı bir yerde buluyorlar ve bunu direk annelerine götürüyorlar. Anneleri de hemen ilgili kurumlara teslim ediyor ve paraya dokunmuyorlar. Bu güzel ve örnek bir davranıştır. Bu zamanda insanların bu şekilde güzel bir davranış sergilemeleri ödüllendirilmesi gereken bir davranıştı. Bu çocuklarımız Parayı buldukları zaman voleybol oynuyorlardı. Voleybol oynarken topları kaçıyor o şekilde buluyorlar. Şimdi Voleybol Federasyonu da bu olayı duyunca, okulda okuyan çocuklara 260 tane tişört ve 260 tanede voleybol topu gönderiyor. Bu şekilde de bu örnek davranışı ödüllendirmiş oluyor. Bizde buna aracılık ettik.
Öğrenci Fatma Görünen: Benle Zilan Voleybol oynarken Ben topu ahıra attım. Sonra Zeynep Gitti çıkarmaya. Kırmızı bir çanta gördü. Sonra aldığında bir tane çantaydı. Sonra da biz polise teslim etmeye gittik. Biz ile ailemiz, Sonra teslim ettik bizim olma-yan bir şeyi almadık. Biz onlara çok teşekkür ediyoruz ve çok mutluyuz.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın