Miroğlu mazbatasını aldı

  • Haberin Tarihi: 12 Haziran 2015
  • Bu haber 1791 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Miroğlu mazbatasını aldı

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, mazbatasını aldı.

Miroğlu, Mardin Adliyesine eşi Canan, çocukları Hiva ve Zerdeşt, AK Parti İl Başkanı Bahattin Uncu ve partililerle geldi.

Mazbatasını Ağır Ceza Reisi Bülent Koç ve İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Ucaş’ın elinden alan Miroğlu, beraberindekilerle öz çekim yaptı.

Miroğlu, burada yaptığı açıklamada, Mardin halkına teşekkür ederek, engelli oğlu Zerdeşt’in kendisini çok desteklediğini ve başarısının arkasında ailesinin katkısının olduğunu söyledi.

Şimdiye kadar farklı konularda bir sürü kitap yazdığına değinen Miroğlu, “Bundan sonra yazacağım şey ‘Zerdeşt’ olacak her şeyden önce” dedi.

Seçimin ardından gündeme gelen koalisyon sürecine de değinen Miroğlu, bu süreçte AK Parti, CHP, HDP ve MHP’nin yapabileceği çok şeyin olduğunu belirtti.

– “Çözüm Süreci bir milli politika”

Türkiye’nin ortak milli politikalara ihtiyaç duyduğunu aktaran Miroğlu, “Çözüm Süreci bir milli politika aslında. Dışarıdan baktığınızda AK Parti’nin geliştirdiği bir politika ama bu saatten sonra sadece AK Parti ile yürümeyecek olan bir politika. HDP’nin de buna katkı sunacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Seçmenin herhangi bir fiziki zarar görmeden bu seçimi geçirildiğini belirten Miroğlu, şöyle dedi:

“Bu bile işin olumlu yanı. Koalisyonlar dönemine girilmiş oldu ama buda belki Türkiye şartlarında kaçınılamayacak bir sonuç. Çünkü siyasi manada meşrutiyet alanı daralması söz konusuydu. Bu daralmayı geride bırakarak yeni anayasa, Çözüm Süreci ve hem de Türkiye’ye uygun dış politikaların geliştirilmesi ile ekonomik sürecin devam etmesi bakımından hayırlı olsun diyoruz.”

Miroğlu daha sonra adliye çıkışında kendisini tebrik eden partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın