Movapark’ta Satranç turnuvası

  • Haberin Tarihi: 18 Kasım 2019
  • Bu haber 535 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Movapark’ta  Satranç turnuvası

Movapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi büyük rakabetin yaşandığı satranç turnuvası maçlarına ev sahipliği yaptı.
Mardin’de kültür sanat etkinliklerine aralıksız devam eden Movapark AVM, satranç turnuvasında Mardin ile birlikte Siirt, Burdur, Şanlıurfa Elazığ, Batman ve Diyarbakır illerinden yaklaşık 300 sporcuyu ağırlayarak turnuva alanında buluşturdu.
Movapark AVM’de 5.’si düzenlenen satranç turnuvasında çevre illerden katılan sporcuların heyecanlı maçları yer aldı. Türkiye ulusal ve uluslararası satranç turnuvalarında şampiyonlukları olan sporcuların da bulunduğu maçlar heyecan yarattı. Satrancın kalbi Movapark AVM’de attı.
Movapark AVM,Mardin Satranç İl Temsilciliği ve Mardin Gençlik Spor Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen Satranç Turnuvası 16-17 Kasım 2019 tarihlerinde Movapark -2 kültür sanat katında gerçekleşti.5 kategoride yapılan maçlarda sporcular kıyasıya yarıştı.Bölge genelinde heyecanın yaşandığı turnuvadasporcular dereceye girebilmek için büyük mücadele etti.
Dereceye giren yarışmacılar ise şöyle; 7-12 Yaş Kız Kategorisinde 1.Nazlı Demir, 2. TuanaAbak 3.Jiyan Temel,
7-12 Yaş Genel Kategorisinde 1.Efe Arhan Bilgiç, 2.Ada Biçen, 3.Demhat Zerey, 13-18 yaş Kız Kategorisinde 1.Sıla Uyanık, 2. EsmanurDurğay, 3. Selma Yılmaz,
13-18 yaş kategorisinde 1.Hamdullah Can, 2.Yasin Muhammed Gönel, 3.Yahya Selim Abak, 18 yaş ve üzeri genel kategorisinde 1. İbrahim Tofan, 2. Servet Usluoğlu 3. Abdurrahman Düzgün olmuştur. Dereceye giren yarışmacılar hediye çekleri ve eğlence biletleri ile ödüllendirildiler. Yapılan ödül töreninde dereceye giren yarışmacılara madalya verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın