Müdürlere emir yağdırdı

  • Haberin Tarihi: 24 Nisan 2019
  • Bu haber 658 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Müdürlere emir yağdırdı

23 Nisan Artuklu Belediye Başkanı Furkan Barça, Müdürlere emir yağdırdı “Yolarda biriken sulara çözüm bulun, okulların avlularını düzenleyin” dedi.
Mardin´in Artuklu İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı´nın koltuğuna oturan 13 Mart İlkokul Öğrencisi Furkan Barca, başkanlık makamında bulunan belediyede görevli müdürlere talimat yağdırdı.
Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı “Küçük başkanın talimatları yerine getirilisin” emrini verdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, öğrenciler makamlarda kısa süreli oturdu. Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı´nın koltuğuna oturan, 13 Mart İlkokulu Öğrencisi Furkan Barca, projelerin anlattı, öğrenim gördüğü okulda bulunan zeka oyunları atölyesi için sandalye istedi.
Acar “13 Mart Mahallesinde yağmur yağdığında, öğrenciler su birikintileri nedeniyle karşıdan karşıya geçemiyor, araçlar da ilerlemede zorluk çekiyor. Ekiplerimiz bölgeye gitsin. Okulların bazı ihtiyaçları için belediye imkanları seferber edilsin. 13 Mart İlkokulunda Zeka oyunları atölyesi için 20 sandalye gönderilsin” talimatını verdi.
Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, “ koltukta oturan, küçük başkanın talimatları benim talimatımdır. Ne gerekiyorsa en kısa zaman da ivedilikle yerine getirilecek “dedi. Asfalt Şantiyesi kuracaklarını ifade eden Tutaşı, Yol, asfalt, çukur parke taşı, bu dönemde konuşulmaması gereken hususlar. Gençlerin topluma kazandırılması, geleceğe hazırlanması için, çağın koşullarına uygun projelerle hizmetlerimiz sürdüreceğiz. Artuklu belediyesi ve Artuklu halkı en güzel hizmetlere layıktır. Mazeret yok, kıt imkanları en iyi şekilde değerlendirip eksiklik ve aksaklıkları gidereceğiz” dedi.
Artuklu belediyesine gelen 23 Nisan Belediye Başkanı Furkan Koltuktan kalkarken ” Gerçekten belediye başkanlığı güzel bir meslektir. Ben şimdiden kendimi iyi bir siyasetçi olmaya hazırlayacağım, kafama koydum” deyince, okul müdür Servet Demircan, sınıf öğretmeni Faruk Karaboğa ve ailesini güldürdü.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın