Müftü Coşkun’a veda programı

  • Haberin Tarihi: 13 Aralık 2016
  • Bu haber 850 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Müftü Coşkun’a veda programı

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun için bir veda programı düzenlendi.
4,5 yıldan beri il ve ilçelerindeki yaptığı çalışmalarla herkesin takdirini kazanan müftü Dursun Ali Coşkun özellikle insanlar arasındaki birlik eve beraberliği sağlayarak kan davaları, husumetli aileler arasında barışı sağlayan kişiliğiyle biliniyor.
Mardin Polis evinde yapılan veda programına Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, Emniyet Müdürü Hasan Onar, İlçe müftüleri ve müftülük personeli katıldı.
Veda programında kısa bir konuşma Yapan Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, din görevlilerin önemine dikkat çekerek, “Ülkenin her tarafında din hizmetlerinin din görevlileri vasıtasıyla ulaşmaktadır. Bu nedenle görevli arkadaşlarımızın daha özenli ve daha verimli bir hizmet ortaya koymaları gerekmektedir.” Dedi. İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un hizmet yaptığı yıllar boyunca iyi bir idarecilik örneği sergilediğini belirten Tuna, kurum olarak müftülüğün hizmetlerini üst seviyeye çıkaran hocamıza bundan sonraki hayatında kendisine ve ailesine huzur Mersin Müftülüğü hizmetinde de başarılar diliyorum. Diye konuştu.
İlçe Müftüleri adına söz alan Kızıltepe İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı, beraber çalıştıkları yıllar boyunca Dursun Ali Hoca’nın çalışkan ve özverili bir çalışma azmi ortaya koyduğunu söyledi. Taşçı, “Dursun Ali Hoca 6 yıl önce bir Haziran gününde başladığı Mardin Hizmetinde bölgenin değerlerine saygı duyarak o değerlere katkı sunarak, sosyal iletişimi etkin bir şekilde kullanıp halka kapısını her zaman açık tutup hizmetlerini sürdürdü. Bu nedenle hocamız gerek medreseler gerekse bölgenin kanaat önderleriyle kurduğu sağlıklı diyalog sayesinde birçok sorunun çözüldüğünü gördük. Yine aynı şekilde kurduğumuz sulh komisyonunda birçok kan davasını çözümünde ve bazı sorunların çatışmaların, anlaşmazlıkların büyümeden çözülmesine yaptığı katkılar azımsanmayacak kadar önemlidir. Ben bundan sonraki hayatında hocamıza ve ailesine huzur ve esenlikler dilerken yeni atandığı görevinde de hayırlı çalışmalar muvaffakiyetler dilerim.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın