Müftülük personeli Her yerde Yeşilay’ın misyonunu üstlenmelidir

  • Haberin Tarihi: 16 Ocak 2015
  • Bu haber 900 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Müftülük personeli Her yerde Yeşilay’ın misyonunu üstlenmelidir

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Artuklu İlçe Müftülüğünce düzenlenen zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklar seminerinde Yeşilay’ın mücadele alanındaki zararlı alışkanlıkları anlattı.

Artuklu Müftülüğünce düzenlenen zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklar seminerinde Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu Artuklu Yeşilay’ın mücadele alanındaki zararlı alışkanlıkları anlattı, Müftülük mensuplarının dikkatini çekti.

Her İmam Aynı Zamanda Yeşilay’ın Doğal Bir Üyesidir
Mardin İl Müftülüğünün toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde konuşan Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu: “Zararlı alışkanlıklardan özellikle sigaranın gerek dünyada gerekse ülkemizde kullanımının tehlikeli boyutlara ulaştığını, bu nedenle Müftülük bünyesinde çalışan İmam-Hatiplerimize büyük görevler düşmektedir. Aslında her imam Yeşilay’ın tabii bir üyesidir. Her yerde Yeşilay’ın misyonunu üstlenmelidir. Sadece Mardin’de il olarak 200 bin sigara bağımlısının bulunduğu gerçeği dikkate alınırsa tehlikenin boyutları net olarak ortaya çıkacaktır.” Şeklinde konuştu.
Seminere İlçe Müftü vekili Mehmet Ali Işık ve İlçe Şube Müdürü Mehmet Umit Ozonay’ın yanı sıra müftülük personeli ve Cami İmam-Hatipleri de katılarak destek verdiler, memnuniyetlerini ifade ettiler.

Zararlı Alışkanlıklar Kısa Sürede Bedeni Tahrip Ederek Ölüme Götürür
Camilerde de zararlı alışkanlıklar konusunun sık bir şekilde işlenmesi gerektiğini belirten Günlüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlıklı insanlar gerçekten büyük bir hazineye sahiptirler, ama bunun kıymetini bilmezler. Sağlıklarını kaybettikten sonra sağlıklarının değerini anlarlar, bu defa da iş işten geçmiş olur. Yeşilay bu anlamda gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Çünkü zararlı alışkanlıklar olan sigara, kumar, alkol ve uyuşturucu madde kullanımının uzun ve kısa vadede insanların fiziki, sosyal ve ruhi sağlıkları üzerinde olumsuz etki bıraktıkları kesin olarak anlaşılmıştır. Bütün bu etkiler insan bedenini tahrip eder, ölüme kadar götürür. Bu konuda her imam kardeşimizin iyi bir örnek olması gerekir.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın