Muhtarlar günü kutlandı

  • Haberin Tarihi: 19 Ekim 2016
  • Bu haber 793 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Muhtarlar günü kutlandı

Mardin’de 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
Mardin Hükümet Konağı önündeki törende Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Bakay ve Artuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uytun Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından konuşan Medrese Mahalle Muhtarı Ekrem Genç, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.
Demokrasinin en temel taşlarından biri olan muhtarlık müessisinin, gün geçtikçe önem kazandığını belirten Genç, 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesine sağlayan başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere yetkililere teşekkür ettiğini kaydetti.
15 Temmuzda yaşanan darbe girişimine karşı olduklarını da vurgulayan Genç, “Muhtarlar camiası olarak 15 temmuz darbe girişimini kınıyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.” dedi.
Törene, Mardin Vali Vekili Bahattin Çelik, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ile muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Kızıltepe’de muhtarlar günü kutlandı
Kızıltepe ilçesinde, 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.
Kaymakamlık binası yanındaki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti.
Sevimli Mahalle Muhtarı Mikail Erbeyi, törende yaptığı konuşmada, muhtarlar gününün ikinci yılını kutladıklarını söyledi.
Tüm muhtarların gününü kutlayan Erbeyi, “Bu günün muhtarlar günü ilan edilmesinde başta Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, gazi meclisimize, İçişleri Bakanlığımıza ve genelgenin yayınlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuza şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.
Törene, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın