Nitelikli Eğitimin 3 ayağı vardır: öğrenci, öğretmen ve veliler

  • Haberin Tarihi: 16 Eylül 2019
  • Bu haber 1296 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nitelikli Eğitimin 3 ayağı vardır: öğrenci, öğretmen ve veliler

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı açılışı ve ilköğretim Haftası kutlama programı Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi çelenk sunma töreni ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Törenin çelenk sunumuyla başlayan program daha sonra Cumhuriyet İlkokulunda devam etti.
Cumhuriyet İlkokulundaki programa Ömerli, ilçe Kaymakamı Hamza Türkmen, Garnizon Komutanı Kamil Aksoy, Emniyet Amiri Beytullah Mavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi, Daire amirleri, Okul Müdürleri ve okul Aile birliği başkanları, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Günün anlam ve Önemini Belirten İlçe Kaymakamı Hamza Türkmen; Geçtiğimiz hafta başlamış olan 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılının Eğitimin tüm paydaşlarına güzellikler getirmesini temenni ederim.
Tarih Boyunca insanlar toprak için savaştılar. Çünkü verimli toprak asker beslemek için gerekli erzağı sağlardı. Buda Devleti güçlü kılan en önemli unsurlardan biriydi. Günümüzde ise en büyük üretici insan, ürettiği en önemli ürün ise bilgidir. Teknolojiye hakim, teknoloji üretebilen ne kadar çok insanınız varsa, ne kadar çok bilgi üretebiliyorsanız bu size o kadar güçlü kılar. Nitelikli insan yetiştirmek her Vatandaşımızın vazgeçilmez görevlerindendir. Tarihte cihana hükmetmiş bu aziz millet fethin ancak okumakla mümkün olduğu bilgi çağını iyi anlamalı ve üzerine düşeni eksiksiz olarak yerine getirmelidir.
Türkmen şöyle devam etti; Saygı değer veliler Nitelik Eğitimin 3 ayağı vardır. Birinci ayak öğrenci, ikinci ayak öğretmen ve üçüncü ayak da velilerdir. Bu ayaklardan hangisini ortadan kaldırırsanız eğitimde başarı sekteye uğrayacaktır. Bu amaçla okulumuzla Öğretmenlerinizle iletişimi skı tutarak öğrencilerimizin eğitim durumunu yakından takip etmeniz angarya değil, sizlerin üzerine verilmiş kutsal bir ödevdir. Konuşmasına devam eden Kahraman; Bizler bütün eğitim camiamızla beraber Ömerli sakinlerine her türlü hizmeti en yüksek standartlarda götürmeye hazırız. Bizler gençlerimiz hain terör örgütünün elinde oyuncak olmasın istiyoruz. Bugüne kadar kan, kin ve nefret üretmekten başka bir şey yapmayan bu örgüte dur diyecek olan yine bu aziz milletin kararı olacaktır. Bu hain Örgüte karşı en büyük silahımız ise Kur’an ‘dan aldığımız oku emrinden başkası değil. Değerli Öğretmen arkadaşlarım 21. Yüz yılda bilgi gelişen ve değişen bir süreçtir. Bu süreci yakalayabilmek için öncelikle bizlerin okumasını gerektiğini unutmayın. Bu inançla yeni Eğitim-Öğretim yılının eğitimin tüm paydaşla-rına hayırlar getirtmesini temenni ediyorum.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın