“Nuri Baba”ya Yeşilay’dan teşekkür

  • Haberin Tarihi: 19 Kasım 2019
  • Bu haber 179 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Nuri Baba”ya Yeşilay’dan teşekkür

Mardin halkının yıllardır tanıdığı, sevip gönlünde taht kurduğu “Nuri Baba” lakaplı Nuri Uncu’nun yaşamından insanlarımıza örnek olabilecek davranışları her kesimden takdirle kaşılanıyor.

Market işletmecisi Faruk İslamoğlu’nun yanında yıllardır çalışan Nuri Baba’nın en önemli vasfı, işinde çok titiz, temiz ve çalışkan olması, ayrıca Yeşilay’ın mücadele kapsamına aldığı sigara ile mücadele konusunda gösterdiği titizlik takdire şayan. Markette sigaranın satılmasına müsaade etmeyişi market müdavimlerinin takdirini kazanmakta.

Nuri Baba’nın bu güzel ve örnek davranışlarını fark eden Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu Nuri Uncu’ya bu davranışlarından dolayı teşekkür belgesi vermiş, bu hassasiyetlerinin devamını istemiştir. Günlüoğlu ayrıca, Nuri Baba’ın gerçekten marketteki çalışkanlık ve temizliğinin dikkatlerden kaçmadığı, bağımlılıklar ile mücadelede örnek bir tavır ortaya koyduğunu, bu nedenle Yeşilay tarafından teşekkür belgesi verilerek onurlandırıldığını ifade etti.

Market işletmecisi Faruk İslamoğlu da Nuri baba ile çalışmaktan memnun olduğunu, müşterilerin büyük bir kısmının saygı duyduğu bir esnaf haline geldiğini, kendisinin de sigara satışı konusunda hassas davrandıklarını, uzun bir zamandır Yeşilay Elçisi olarak görev üstlendiğini, bağımlılıklar ile mücadelede her zaman Yeşilay’ın yanında olduklarını söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın