Nusaybin imar edilecek

  • Haberin Tarihi: 25 Kasım 2016
  • Bu haber 1215 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nusaybin imar edilecek

Mardin Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar il başkanlığı toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Parti binasında yapılan toplantıda konuşan İl Başkanı Dündar, Nusaybin´in yeniden imarı konusunda hazırlanan projenin, Salı günü Mardin´e gelecek olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından açıklanacağını belirtti.
Derik İlçesinde şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü rahmetle andıklarını, faillerin adalet önünde hesap ödeyeceklerini söyledi. Bölgede tırmanarak yaşanan terör ikliminde, siyasilerin, vatandaşların gazetecilerin ve her kesimden insanın olumsuzluklar yaşadığına dikkat çeken Dündar “ Bölgede tırmanan ve yaşanan terör ikliminde, güvensiz iklimden siyasilerin, gazetecilerin ve halkın yaşadıkları olumsuzlar var. Terör olaylarının sivillere yansıyan bölümüne baktığımızda, kalkınma projelerinin önünü kesme faaliyetlerini görüyoruz. Çevremizdeki komşu ülkelerde dış güçlerin faaliyet ve gayretleri, haklı mücadelemizin önünü kesmeye dönük olduğunu gözlemliyoruz.” Dedi.
Kayyum uygulamasının haklı ve yerinde bir uygulama olduğuna dikkat çeken Dündar, halka hizmet vermekle görevlendirilenlerin, kendi örgüt siyasetini uygulama kalktığı anda devletin olaya el koyma görevinin doğduğunu belirtti.
Dündar “Parti olarak ve insan olarak bizim anlayışımız seçimle gelenin seçimle gitmesidir. Siyasetin demokratik ortamda halkın iradesiyle yapılması anlayışındayız. Halkın birine oy verip bizi yönet diyorsa, o kişi belediyeyi terör yuvasına dönüştürüyorsa, devletin müdahale görevi bu nokta başlar. Diğer belediyeler terörden uzak durarak halka hizmet etme yolunu seçmelerine vesile olacağı düşüncesindeyim.” Diye konuştu
Nusaybin İlçesinde hendek siyaseti sonunda 6 bin dolayında evin tamamen tahrip olduğunu çok sayıda evin de hasar gördüğünü belirten Dündar, Nusaybin halkının mağduriyetlerinin giderileceğini Nusaybin halkı yanında Mardin Halkının da zarar gördüğünü söyleyen Dündar” Nusaybin gibi ilçelerimizde böyle bir terör belasının yaşanmaması için herkese görev düşüyor. Nusaybin’den göç etmek durumunda kalanlara g-her türlü insani yardım yapılmış ve yapılmaya devam ediliyor. 4 Mahallede tamamen yıkılan 6 bin dolayında ev var. Evleri yıkılanlara devlet yeni yapılacak evlerden verecek. Kimseye para verilmesi söz konusu değildir. Hasar tespitleri yapıldı. Ona göre herkese hasar gördüğü değer ölçüsünde bir veya birkaç daire verilecek. Devlet vatandaşını mağdur etmeyecek. Önümüzdeki hafta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mardin’e gelecek tekrar bu konuyu masaya yatıracağız” şeklinde konuştu.
Görevden uzaklaştırılan mağdur öğretmen ve kamu görevlilerinin ne zaman göreve başlayacakları konusundaki bir soruya Dündar “İçişleri bakanlığı çalışmaları ve kanun hükmünde kararname ile görevlerinden uzaklaştırılan öğretmen ve kamu görevlileri arasında suçsuz olanlar en yakın zamanda görevlerine dönecek. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi örgüte elaman yetiştiren öğretmen geri dönüşleri olmayacak.” Dedi.
Derik, Nusaybin ve Mazıdağı ilçe başkanlarının neden ihraç edildikleri şeklindeki bir soruya ise Dündar” İhraç söz konusu değildir. Teşkilatın önünü açmak için arkadaşlarımız istifa dilekçelerini verdi. Genel merkez istifaları şimdilik uygun buldu. Nusaybin ile ilgili şu an itibari ile istifa yok. Kongre tarihleri referandum dolayısıyla ileri bir tarihe bırakıldı.” Şeklinde cevap verdi.
Mardin Artuklu ilçesinde yeni bir kadın doğum ve çocuk ile diş hastalıkları hastanesinin yapılacağını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın