Nusaybin Meslek Yüksek Okulu öğrencileri bir araya geldi

  • Haberin Tarihi: 18 Ekim 2016
  • Bu haber 1594 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nusaybin Meslek Yüksek Okulu öğrencileri bir araya geldi

Mardin Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, tanışma ve kaynaşma etkinliğinde bir araya geldi.
Senato kararı ile Artuklu ilçesinde, geçici hizmet binasında eğitime başlayan öğrenciler, idari ve akademik personelle bir araya geldi.
Nusaybin MYO Müdürü Yavuz Dinç, burada yaptığı konuşmada okulda Uygulamalı İngilizce ve Dış Ticaret bölümünde 138 öğrencilerinin olduğunu belirtti.
Yeni eğitim ve öğretim yılına başladıklarını aktaran Dinç, kendilerine emanet edilen gençlerin yarına hazırlayacak olmanın heyecan ve coşkusunu yaşadıklarını kaydetti.
Üniversitelerin ülkelerin uygarlık yarışındaki itici gücü ve vazgeçilmez kurumlarından biri olduğunu aktaran Dinç, şöyle dedi: “Üniversitelerimiz, yalnız hizmet veren değil, bilgi ve teknoloji üreten kurumlardır. Bu özellikleriyle ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmekte, üretilen bilgileri insanlığın istifadesine sunmaktalar. Bu yüzden bizler sizlerden çok şeyler beklemekteyiz. Ülkemizin geleceğini, tarihini sizler yazacaksınız, sizlerin çabasıyla şekillenecek. Lütfen kendi potansiyelinizi keşfedin.”
Dış Ticaret Bölüm Başkanı ve Yüksek Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Celal Gültekin ise, her zaman ve her şartlarda öğrencilerinin yanında olduklarını ve olacaklarını belirterek eğitim yılının başarılarla geçmesi temennisinde bulundu.
Dış Ticaret Bölümü öğrencisi Heja Dilay Çelik de, okul için hafta içi her gün Nusaybin’den gelip gittiğini belirterek okuldan memnun olduklarını kaydetti.
Öğrenci Elif Biçki ise, okula heyecanla gidip geldiğini, mutlu olduğunu belirterek, böyle bir imkan sağladıkları için okulun idareci ve akademisyenlerine teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın