Nusaybin’de 1 kişi öldü 4 kişi yaralandı

  • Haberin Tarihi: 16 Kasım 2015
  • Bu haber 878 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nusaybin’de 1 kişi öldü 4 kişi yaralandı

Nusaybin ilçesindeki terör saldırısında bir kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Fırat Mahallesi Başyurt Sokak’ta terör örgütü PKK üyelerince atılan el yapımı patlayıcı infilak etti.
Olayda, Selamet Yeşilmen (45) öldü, henüz isimleri öğrenilemeyen 4 kişi yaralandı.
Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların vücudunda çok sayıda şarapnel parçası bulunduğu belirtildi.
Öte yandan, olayın gerçekleştiği Fırat Mahallesi’nde güvenlik güçlerinin terör örgütü üyelerine yönelik müdahalesinin bulunmadığı öğrenildi.

– Hendekler kapatılıyor
Cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağının ardından güvenlik güçlerince başlatılan operasyon devam ediyor.
İş makineleriyle Yeni Turan Mahallesi Değirmen Sokağa giren polis ekipleri, barikata teröristlerce patlayıcı konulduğunu tespit etmesi üzerine çevredeki evlerde oturan vatandaşları tahliye etti.
Daha sonra kontrollü şekilde patlayıcı infilak ettirilirken, patlamanın şiddetiyle bazı binalar ile elektrik ve su şebekesi zarar gördü.

Nusaybin Kaymakamlığından açıklama
Nusaybin Kaymakamlığı, 1 kişinin ölümü, 2 kişinin yaralanmasına neden olan patlamaya ilişkin, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.
Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, kamu düzeninin sağlanması, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, tuzaklanmış, patlayıcı yerleştirilmiş hendek ve barikatların kaldırılarak vatandaşların can, mal güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildiği hatırlatıldı.
112 Çağrı Merkezine gelen bilgi üzerine yaralı 3 vatandaşın süratle Nusaybin Devlet Hastanesine nakledildiği vurgulanan açıklamada, müdahaleye rağmen yaralılardan birinin hayatını kaybettiği kaydedildi.
İlk incelemeler neticesinde vatandaşların şarapnel parçalarından dolayı yaralandıklarının tespit edildiği belirtilen açıklamada, şunlara yer verildi:
“Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada ‘Polis tarafından vatandaş katledildi’ şeklinde kasıtlı olarak ortaya atılan iddialar tamamen yersizdir. Güvenlik unsurlarınca olayın vuku bulduğu bölgede herhangi bir operasyon yapılmadığı gibi o bölgede herhangi bir güvenlik unsuru da bulunmamaktadır.
Vatandaşlarımızın, kasıtlı olarak yapıldığı düşünülen ve manipülasyona açık haberlere itibar etmeyeceğine olan inancımızı paylaşıyor, konuyla ilgili olarak yapılan araştırma ve inceleme sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılacağını belirtiyoruz.”

(AA)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın