Nusaybin’de iki mahallede sokağa çıkma yasağı

  • Haberin Tarihi: 20 Aralık 2016
  • Bu haber 847 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nusaybin’de iki mahallede sokağa çıkma yasağı

Nusaybin İlçesine bağlı, Akarsu ve Yavruköy Mahallelerinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı getirildi.

Mardin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Nusaybin İlçesine bağlı Akarsu ve Yavruköy Mahallelerinde sokağa çıkma yasağı getirildiğini bildirdi. İkinci bir duyuruya kadar vatandaşların sokağa çıkma yasağına uymaları istendi. Açıklamada “İlimiz Nusaybin ilçesi kırsal alanlarında faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek ve bölgedeki mahallelerde mevcut aranan şahısları yakalamak amacıyla operasyon düzenlenecektir.

Operasyon icra edilecek bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 20 Aralık 2016 Salı günü saat: 06.00 itibari ile Nusaybin İlçesine bağlı olan, Akarsu ve Yavruköy Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın