Nusaybin’de MR Hizmeti

  • Haberin Tarihi: 18 Ağustos 2020
  • Bu haber 889 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nusaybin’de MR Hizmeti

Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kurulan Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) cihazı vatandaşa hizmet vermeye başladı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Saffet Yavuz, 150 yatak kapasiteli Nusaybin Devlet Hastanesine ihtiyaç duyduğu MR cihazını kazandırdıklarını belirtti.
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz: ‘’ İlçe Devlet Hastanemiz 150 yatak kapasitesi ile ilçemize sağlık hizmeti vermektedir. Halkımızın yıllardır ihtiyaç duyduğu MR cihazını hastanemize kazandırdık. Şu anda deneme ve test çekimleri tamamlandı, bu süreçte günlük ortalama 35 çekim yapıldı. Bundan sonraki süreçte günlük 70-80 arası çekim yapmayı düşünüyoruz. Çekimler günübirlik yapılıyor, raporlar 3 günlük süre zarfında e-nabız ve hastanemizde kullanılmakta olan Panates sistemine düşmektedir. Hastanemizin ve bölgemizin kapasitesine göre de önümüzdeki yıllarda da hizmet alım modelimizi değiştirebiliriz. Şu andaki ihtiyaçlarımızın yüzde 95’ini karşılayan bir cihaz. Daha önce hastalarımızı başka yerlere yönlendirmek zorunda kalıyorduk. Şimdi hastalarımıza kısa sürede bu hizmeti sunuyoruz. Hastanemizdeki hizmet çeşitliliğini arttırarak, hastalarımıza daha iyi hizmet sunmak adına çalışmalarımız devam edecektir. İlçe halkımıza hayırlı uğurlu olsun, emeği geçen herkese teşekkür ederim. ‘ dedi.
Bu hizmetin verilmeye başlanmasıyla birlikte MR çekimleri için ilçe dışına gitmek zorunda kalan hastaların mağduriyetlerinin giderildiğini dile getiren Hastane Başhekimi Dr. Mehmet Emin Ay, Nusaybin ilçesi adına sağlıkta büyük bir yenilik olarak ifade ettiği MR cihazı için başta Sağlık Bakanlığı yetkililerine, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz’a, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Murat Sinanoğlu’na, Destek Hizmetleri Başkanı Şeyhmus Alkan’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın