Nusaybin’de neler oluyor?

  • Haberin Tarihi: 19 Kasım 2015
  • Bu haber 1141 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nusaybin’de neler oluyor?

Nusaybin ilçesinde hendek kazan, barikat kuran, patlayıcı ile tuzak kuran terör örgütü PKK mensuplarının göç etmeye zorladığı bazı vatandaşların evini mevzi gibi kullandığı öğrenildi.
İlçede 13 Kasım’da ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından güvenlik güçlerince açılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, patlayıcı tuzaklarının imha edilmesi ve ilçenin teröristlerden temizlenmesi için başlatılan operasyon sürüyor.
İlçede saldırılarıyla yaşamı hiçe sayan teröristlerin vatandaşları da göçe zorladığı ortaya çıktı.
Teröristlerin özellikle kendilerine destek vermeyen, muhalif olarak gördükleri vatandaşların evlerini işaretleyerek, bu aileleri evlerini terk etmeye zorladığı belirtildi. Baskı ile evlerini terk etmek zorunda kalan aileler ya ilçeden ayrılmak ya da yakınlarının yanına yerleşmek zorunda kalıyor.
Vatandaşların boşaltmak zorunda kaldıkları evlere yerleşen teröristlerin bu evleri güvenlik güçlerine saldırı amacıyla mevzi gibi kullandığı belirlendi.
İlçede örgüt mensuplarınca hendeklere tuzaklanan patlayıcıların infilak etmesi sonucu bazı ev ve iş yerlerinin yanı sıra içme suyu ve elektrik hatlarının da zarar gördüğü öğrenildi.
İlçede elektrik ve su kesintisinin yaşandığı ifade edildi.

– Cami girişine bomba yerleştirdiler
Teröristlerin Abdulkadirpaşa Mahallesi Kartopu Sokak’taki Seyitler Camisi’nin girişine patlayıcı ile tuzak kurduğu, Fırat ve Abdulkadirpaşa mahallerindeki bazı camilerin hoparlöründen terör örgütünün sözde marşlarını çaldığı bildirildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın