Nusaybin’de patlama: 2’si çocuk 3 yaralı

  • Haberin Tarihi: 21 Ağustos 2015
  • Bu haber 1054 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nusaybin’de patlama: 2’si çocuk 3 yaralı

Nusaybin ilçesinde köprüye konulan patlayıcının infilak etmesi sonucu çevrede bulunan bazı ev ve iş yerlerinde hasar meydana geldi. Kırılan camların isabet ettiği 2’si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Alınan bilgilere göre, Fırat Mahallesi’ndeki Ahmet Kaya Köprüsü’nde nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle Şirin Bulvarı ve Musa Anter Parkı çevresindeki ve yaklaşık 500 metre ilerisinde bulunan ev ve iş yerlerinde hasar meydana geldi.

Patlamanın etkisiyle kırılan camlar nedeniyle vücutlarında kesik oluşan 2’si çocuk 3 kişi yaralanırken, kopan köprü korkuluğu parçaları ise yaklaşık yüz metre uzaklıktaki evlerin avlusuna düştü.

Bu arada vatandaşlar, önce birkaç el silah sesi duyulduğunu, daha sonra şiddetli bir patlamanın meydana geldiğini ifade etti.

Valilikten patlama açıklaması

Mardin Valiliği, Nusaybin ilçesindeki Ahmet Kaya Köprüsü’nün bölücü terör örgütü mensuplarınca patlayıcı yerleştirmek suretiyle havaya uçurulmaya çalışıldığını belirtilerek, patlama sonrası köprüde hafif maddi hasar meydana geldiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçedeki Ahmet Kaya Köprüsü’nün bölücü terör örgütü mensuplarınca patlayıcı yerleştirmek suretiyle havaya uçurulmaya çalışıldığı ve patlama sonrası köprüde hafif maddi hasar meydana geldiği ifade edildi.

Teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bölücü terör örgütünün son zamanlarda yapmış olduğu terör eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilemeye yönelik olup bu eylemler vatandaşlarımızın ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmasını ve vatandaşlarımızın büyük mağduriyet yaşamasını hedeflemektedir. Valiliğimiz, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi ve her türlü terörist saldırıdan korunması amacıyla tüm tedbirleri almaya kararlılıkla devam edecektir.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın