Nusaybin’de sağlık hizmetleri aksamıyor

  • Haberin Tarihi: 23 Aralık 2015
  • Bu haber 945 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nusaybin’de sağlık hizmetleri aksamıyor

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Nusaybin ilçesinde sağlık hizmetleri aksamıyor, Nusaybin Devlet Hastanesi 7/24 sağlık hizmet veriyor.
Önce dört mahallede daha sonrada ilçenin tümünde ilan edilen sokağa çıkma yasağının olduğu Nusaybin’de sağlık ekipleri durmadan çalışıyor.
Ambulanslar girebildikleri yere kadar zor şartlarda yaralı yada hastaları hastaneye yetiştiriyor.
Hastanede çalışan sağlık personeli de gecesini gündüzüne katarak gelen vatandaşlara müdahale ediyor.
Sağlık çalışanı Metin Tekin, “Yaralılar duyduğumuz kadarıyla ambulanslar ile getirilmeye çalışılıyor. Ambulansların giremediği bölgelere girebildikleri yere kadar hastalar taşınıp, battaniyelerle yada başka bir imkanlar yaratılarak taşındıktan sonra ambulanslar ile sevk edilme durumları oluyor. Ambulanslar her yere giremiyor. Sağlık sektörü ihmale gelmeyen bir sektör. O açıdan bakıldığı zaman personel, yardım sağlık personeli olsun, doktorlar olsun onun dışında hastaların geri kalan hizmetlerinde çalışan personel olsun ailelerinden kendilerinden feragat ederek boş zamanlarından feragat ederek dirençlerini yüksek tutmaya çalışarak sonuna kadar götürmeye çalışıyoruz”.
Vatandaş, “Dün akşamdan beri çok öksürüyor, kusuyor, ateşi çıkıyor. Kendi arabamızla geldik. Plakayı verdik kendi arabamızla geldik”.
Vatandaş, “Ayağımda bir yara oldu hastaneye geldim, İltihap tutmuş. Zor şekilde gelebiliyorlar. Ambulans felan onları getiriyor. Onun dışında kendi imkanlarıyla gelemiyorlar”
Vatandaş, “Kendi arabamızla geldik. Ama sokağa çıkmanın olmadığı bir yerden geldik. Şu mahalleden geldik, biz bile nasıl geldiğimizi anlamadık” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın