Nusaybin’de Umut Turnuvası

  • Haberin Tarihi: 4 Mayıs 2019
  • Bu haber 1605 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nusaybin’de Umut  Turnuvası

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğiyle Ortaokulları arasında düzenlenen “Umudun Çocukları Sporla Gelecek için ter döküyor, Yusuf Aydın anısına Nusaybin Umut Turnuvası” sona erdi.
Şehir Stadyumundan lig usulü yapılan turnuvanın son maçında Atatürk Ortaokulu ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu karşılaştı. Maçın başlama vuruşunu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk ve TÜGVA Nusaybin Temsilcisi Mehmet Emin Aydın tarafından yapıldı. 3-3 berabere biten maçın sonunda Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu turnuva şampiyonu olurken, Gazi Ortaokulu ikinci, Atatürk Ortaokulu üçüncü oldu.
TÜGVA Nusaybin Temsilcisi Mehmet Emin Aydın, “Sevgili çocuklar, Sizler bizim umudumuzsunuz. Sizler ülkemizin geleceği ve yarınlarımızın teminatısınız. Sizler dünya üzerinde başarılı olan her bir çocuktan daha büyük başarılara imza atacaksınız. Çünkü sizler yüreğinizde sevgi, cesaret ve merhamet taşıyan asil çocuklarsınız.” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Özcan Gül ise, “Burada asıl bulunuşumuzun sebebi siz kıymetli gençlersiniz. Sizlerle gurur duyduk.
Bana göre bu organizasyona katılan 17 okul takımımız ve tüm sporcularımız şampiyon oldular.” ifadelerini kullandı.
Dereceye giren takımlara ödülleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Özcan Gül, TÜGVA İl Temsilcisi Mesut Çetin, İlçe Temsilcisi Mehmet Emin Aydın, Eğitim Bir Sen Temsilcisi Mehmet Şafak Kavak, Şehit ve Gazi Federasyon Başkanı Levent Yüce, Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü Türkiye Direktörü İbrahim İlhami Koç tarafından verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın