Obeziteye yürüyüşle dikkat çekildi

  • Haberin Tarihi: 3 Ekim 2019
  • Bu haber 1088 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Obeziteye yürüyüşle dikkat  çekildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.
Mardin’de 21 Kasım Şehir Stadyumunda yapılan etkinliğe 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü kentteki kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personelleri ile yüzlerce öğrenci katıldı.
Yürüyüşe katılan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, ve beraberindeki hekimler, hemşireler, sağlık memurları ve yüzlerce öğrenci “Bugün ’Dünya Yürüyüş Günü’ kapsamında 21 Kasım Şehir Stadyumunda öğrencilerimizle birlikte yürüyüş düzenledik. Sağlık çalışanlarımız, kamu çalışanları, halkımız iştirak etti. Biz halkımıza fiziksel aktivitenin, hareketli yaşamın öneminden bahsediyoruz. Sağlık Müdürlüğü olarak her an her yerde obeziteyle mücadele içerisindeyiz. Dünyadaki ölümlerin en büyük nedeni kronik hastalıklar, bunların en büyük etkenlerinden bir tanesi obezite. Obezite ile mücadele etmenin en güzel yönü sürekli hareket halinde olmaktır. Fiziksel aktivitenin sağlığın koruyucu ve geliştirici etkisinin görülebilmesi için günlük aktivitelerin yanı sıra yetişkin yaş grubunda haftanın 5 (beş) günü en az 30 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılmalıdır. Bu anlama da halkımız bilinçlendirilmesi için bugün bu etkinliği düzenledik” dedi.
Konuşmaların ardından, saha etkinliği yürüyüş parkuruna “Her gün 10 bin adım” yazısı asılarak, yürüyüşler ile halat çekme ve çuval oyunları gerçekleştirildi. Etkinlik alanında, ağız ve diş sağlığı seti, elma, su ve broşürler de dağıtıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın