Öğretmenler İçin Mevlit okutuldu

  • Haberin Tarihi: 26 Kasım 2015
  • Bu haber 1096 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Öğretmenler İçin Mevlit okutuldu

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, hayatını kaybetmiş öğretmenler için mevlit okuttu. 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle şimdiye kadar hayatını kaybeden ve şehit düşen bütün öğretmenler için mevlit okutuldu.

Mardin’de daha önce bu minvalde Mevlit okutulmadığına vurgu yapan vatandaşlar, bunu düşünüp uygulayan eğitim camiasına teşekkür ettiler.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, ebediyete intikal eden öğretmenler için Sadık Yay Camii’nde mevlit okuttu. Akşam namazı sonrası başlayan mevlit, Mardin Müftülüğü İlahi grubu tarafından okundu. Okunan mevlidin duasını İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun yaptı. Mevlitten sonra cemaate kısa bir konuşma yapan Coşkun, eğitim ve öğretimin önemine vurgu yaparak, “35 yıllık meslek hayatımda ilk defa öğretmenlerimiz için mevlid okumak bugün nasip oldu.” Dedi.

Sadık yay Camiinde okunan mevlit programına Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Recep Zafer Tekin, Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, il Müftüsü Dursun Ali Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, Sivil Toplum Kuruluşların temsilcileri Öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlit çıkışında cemaate lokum ikram edildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın