Okul öncesi bahar şenliği

  • Haberin Tarihi: 4 Mayıs 2019
  • Bu haber 659 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Okul öncesi bahar şenliği

Ömerli ilçesinde Okul Öncesi bahar şenliği düzenlendi. Zübeyde Hanım ana Okulu ve okul öncesi okullarının düzenlediği Okul Öncesi bahar şenliği kapsamında Ömerli meslek yüksek okulunun konferans salonunda şenlik yapıldı.
Zübeyde Hanım anaokulun ve merkez ana okul sınıflarının katıldığı 2018-2019 Öğretim yılının sonunda bahar şenliği gösterisi Ömerli meslek yüksek okulu konferans salonunda düzenlendi. Burada bir konuşma yapan Zübeyde Hanım Ana Okulu Müdiresi Nermin Kaya okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunu buna dikkat çekmek için bir Şenlik düzenlediklerini söyledi.
Şenlikler kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Kaya, ”Okul öncesi eğitimin, insan gelişinin en hızlı ve en duyarlı dönemini oluşturmaktadır. Yaşamın ilk yıllarında alınan eğitimin ve geçirilen deneyimlerin, ileri yaşlardaki öğrenme yeteneği ve gelecekteki başarı üzerinde de önemli etkileri var. Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekmek ve kamuoyunda duyarlılık uyandırmak için böyle şenlik havasında bir şenlik düzenlemek istedik. Şenliklerde göz boyama, uçurtma, sergiler, şiir yarışması rontlar ve çocuk gösterileri gibi çeşitli etkinliklerimiz oldu. Öğrencilerimiz ve aileleri ile birlikte, Hem ailelerimizin okul öncesi eğitime dikkatini çekmelerini hem de çocuklarımızın okuma isteğini artırmak istedik, buna dair velilere de seminerler verildi” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın