Okul Sporları Basketbol Grup Şampiyonası sona erdi

 • Haberin Tarihi: 20 Ocak 2015
 • Bu haber 1556 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Okul Sporları Basketbol Grup Şampiyonası sona erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığın’ın 2014-2015 Faaliyet takvimi kapsamında yer alan Okul Sporları Genç Erkek-Kız Grup Şampiyonasının Mardin ayağı sona erdi.

Mardin Atatürk Spor Salonunda oynanan müsabakalarda 12 il kıyasıya mücadele etti. Atatürk Spor Salonunda oynanan müsabakalara Ağrı, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkâri, Iğdır, Hatay, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Van İllerinden gelen Sporcu ve Antrenörler katıldı. Müsabakaların sonunda Erkeklerde A Grubu birincisi Gaziantep Şehit Kamil Özel Sungurlu Anadolu Lisesi, B Grubu birincisi Şanlı Urfa Kara Köprü Özel Doğa Lisesi, C Grubu birincisi Batman İMKB Anadolu Lisesi oldu. Kızlarda ise A Grubu birincisi Batman Özel Doğa Anadolu Lisesi, B Grubu birincisi Şanlı Urfa Kara Köprü Özel Doğa Lisesi, C grubu birincisi Van Tuşba Spor lisesi oldu.
Derece giren takımlar ödüllerini İl Müdürü Mustafa Kuzu’ nun elinden aldılar.
Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Kuzu” Okul sporları bizler için çok önemlidir Sporcu sayısının artırılması ve İlimizde sporu daha da ileri seviyelere taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Müsabakaların düzenlenmesinde emeği geçen Antrenörlerimize, basketbol İl temsilcisine ve herkese teşekkür ediyor, dereceye giren sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Mahmut
  23 Ocak 2015 23:21

  Yazıktır günahtır bu gencecik yavrularımızı soyup milletin önüne çıkarıyorsunuz.
  Emeği geçen herkesi kınıyorum.
  Bu haberi çok normal bir şeymiş gibi veren sitemizin değerli yöneticilerine de sitemimi yolluyorum.
  Yetkililerden bu kızlarımızın mahremiyelerine uygun aktivitelerin yapılmasını yada bu tür etkinliklerin sadece kadınların iştirak edebileceği şekilde yapılmasını tavsiye ediyorum.
  Bunları niyemi söylüyorum
  1-Buluğ çağına gelmiş bir kızın namahrem olan erkeklere karşı el ve yüzleri dışında vücudun görünmesi haramdır.
  2-Şu anda kadın erkek mahremiyeti açısından hiç bir sınır koymadan yaşayan batı toplumunun içinde bulundu bataklık gözümüzün önündedir. (sadece şu örneği vereyim; Avrupa’da bazı ülkelerde aile içi cinsel saldırıdan (ensest) korunmak için imdat telefon hatları konulmuş) gerisini siz düşünün.
  3-Bu hususta aşırı gittiğimi düşünenler için söylüyeyim önlem alınmazsa tehlike çanlarının bizler içinde çaldığını hatırlatayım.

Bir Yorum Yazın