Ömerli Belediyesinden Pandemi mücadelesine katkı

  • Haberin Tarihi: 24 Mayıs 2020
  • Bu haber 1805 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ömerli  Belediyesinden Pandemi mücadelesine katkı

      Ömerli İlçe Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, “ Koronavirüs’ten etkilenen esnafa destek verirken, yardıma muhtaç vatandaşlarımızı de sevindiriyoruz”

      Mardin’in Ömerli belediyesi, koronavirüs nedeniyle zarar gören esnafa destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda daha önce, esnaf ve vatandaşların  sağlığını düşünen belediye, Çok Amaçlı Toplum Merkezi iş birliğiyle maske üretimi gerçekleştirerek esnafa ve vatandaşlara ücretsiz dağıttı..

               Esnafımızdan gıda aldık, vatandaşımıza dağıttık

      Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışmayı ön plana çıkaran Ömerli Belediyesi Korona virüs nedeniyle bir havuz oluşturdu. Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, koronavirüs nedeniyle zarar gören esnafları bir araya getirerek ücreti karşılığında hazırlamış oldukları 3850 koli gıdayı, durumu düşük vatandaşlara destek amaçlı dağıttıklarını söyledi.

       Altındağ “ Ömerli Belediyesi olarak halkın ve esnafın yanında olmayı görev ve sorumluluk olarak görüyoruz.  Esnaflarımızla bir araya gelerek kendilerinden satın aldığımız gıdaları koli haline getirdik. Ve 3850 gıda kolisini belediye araçlarıyla çalışanlarımız tarafından yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaştırdık. Esnafımızdan gıda alımı yaparak yüzünü bir nebze güldürürken, yardıma muhtaç vatandaşımıza da destek olduk. Belediye olarak esnafımızın ve vatandaşımızın hizmetindeyiz. Belediye imkânlarını ve kıt kaynaklarımızı, vatandaşımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak ve ilçemizi yaşanır hale getirmek için kullanacağız” dedi.

      Altındağ, pazarcı esnafından işgaliye ücreti talep etmediklerini, esnafın sorununu kendi sorunları olarak gördüklerini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın