Ömerli’de Cumhuriyet coşkusu

  • Haberin Tarihi: 29 Ekim 2019
  • Bu haber 255 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ömerli’de Cumhuriyet coşkusu

Ömerli ilçesinde Cumhuriyetin 96. yılı 28 Ekim 13.30 hükumet konağının önündeki Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı Çelenklerin sunumu yapıldı.
Cumhuriyet Bayramı Ömerli ilçesinde, Atatürk Ortaokulu bahçesinde okullar tarafından hazırlanan şiirler folklor Gösterisi ve Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar koro halinde sunuldu. Törene Ömerli Kaymakamı Hamza Türkmen, Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Birlik Komutanı Yzb. Kamil Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Çağrı Börekçi, daire amir ve memurları ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
Günün Anlam ve önemini anlatan Kaymakam Hamza Türkmen, Konuşmasında ;”Bugün 29 Ekim 1923’ te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıl dönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz. Cumhuriyetin 96 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği ‘Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma’ mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz.
Türkmen. Her düşünceden, her fikirden, her mezhepten insanları gördük demokrasi meydanlarında, Milletimizin fertlerini kökeni, inancı, mezhebi, meşrebi, kültürü, kıllık kıyafeti üzerinden ayrıştırmaya kalkan herkes, Cumhuriyetin ruhuna, özüne ihanet içindedir, Geçtiğimiz yıllarda, devletle milletin, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi, birlik ve beraberlik inşa ettik.” Dedi
Türkmen. Sözlerime son verirken önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası Olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bi,r coşku ve heyecan ile hissediyor, bu duygu ve düşünceler ışığında Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, canlarını bu kutlu yolda vermiş tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor Cumhuriyet bayramınızı kutluyorum .Dedi.
Daha sonra öğrenciler şiirler okuyarak folklor oyunlarıyla kutlandı. Tören resmigeçitle son buldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın