Ömerli’de Cumhuriyetin 93.ncü yıl dönümü coşkusu

  • Haberin Tarihi: 29 Ekim 2016
  • Bu haber 823 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ömerli’de Cumhuriyetin 93.ncü yıl dönümü coşkusu

Ömerli ilçesinde Cumhuriyetin 93. yılı büyük bir coşkuyla kutlandı. Ömerli ilçesinde Cumhuriyet meydanında okullar tarafından hazırlanan şiirler sunuldu. Törene Ömerli Kaymakamı Erol Korkmaz, Yüzbaşı Recep Erol, Cumhuriyet savcısı, Harun Sefa Çelebi, Emniyet Amiri. Âdem Paksoy, daire amir ve memurları ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Günün Anlam ve önemini anlatan Kaymakam Erol Korkmaz Konuşmasında ;” Bugün mazisi şan ve şerefle dolu olan aziz milletimizin, istiklal mücadelesini verişinin ve neticede modern Cumhuriyeti 93. Yılını tüm yurtta büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Bugün egemenliğin kaynağının millete ait olduğu ifade eden bir devlet sisteminin kabul edildiği gündür.

Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan asla vazgeçmeyecek, ülkemizi içten ve dıştan kuşatan tehlikeler karşısında dimdik ayakta durmaya devem edecek, bozgunculuk isteyenlerin heveslerini boşa çıkarmayı bilecektir. İstikbal ve istiklalin ortak paydası olan Cumhuriyet, aynı ülkeyi paylaşan, aynı topraklar için canını feda eden, aynı havayı soluyan bu vatanın evlatlarını ilelebet bir arada tutacaktır.

Ben bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin 93. Kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük Önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım. Anıyor, Büyük Türk Milletinin ve siz değerli Ömerli vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor;  hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Daha sonra öğrenciler şiirler okuyarak. 29 Ekim cumhuriyet bayramında doğan çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Tören resmigeçitle son buldu.

cumhuriyet

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın