Ömerli’de Gaziler günü kutlandı

  • Haberin Tarihi: 19 Eylül 2019
  • Bu haber 254 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ömerli’de Gaziler günü kutlandı

Ömerli ilçesinde Gaziler günü kutlandı Ömerli Hükumet Konağında yapıldı
Ömerli ilçesinde Gaziler günü kutlandı Ömerli Hükumet Konağında yapılan törene İlçe Kaymakamı Hamza Türkmen, Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ, Cumhuriyet Baş Savcısı Çağrı Börekçi, Daire Amirleri, memurları ve Bölgemizde bulunan Gaziler Katıldı.
Tören Kaymakamlığın Önündeki Atatürk büstüne çelenkleri konulmasının ardından Ulu Önder Atatürk, Onun Silah Arkadaşları ve Aziz Şehitlerimiz Anısına 1 Dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başladı.
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Ömerli İlçe Jandarma Asb. Kıdemli Çavuş Murat Ayna Şöyle Konuştu; Türk milleti içinde, yüz yıllar boyunca şehitlik ve gazilik mertebeleri kutsal sayılmış, her Türk evladı bu onura erişmek için tereddüt etmeden canını ortaya koyduğunu söyledi.
Ayna. Sözlerini şöyle sürdürdü; “Gaziliğin devlet ve millet nez dindekinin önemini Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Kahraman Türk Ordusu;sizin kahramanlığınız la kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdimine dalalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.”Diyerek anlatmaktadır.
Bugün bizler için, Kahraman gazilerimize olan minnet ve şükran duygularımızı dile getirtme ve canımız pahasına yürütmekte olduğumuz vatan görevini ayni azim ve kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ifade etme günüdür. Gaziler Gününü kutluyor. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aramızdan ayrılmış tüm gazi ve şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz dedi”
Daha sonra İlçe Kaymakamı Gazilere hediye vererek Makamında ağırladı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın