Ömerli’de okul bölgeleri güvenliği toplantısı

  • Haberin Tarihi: 6 Eylül 2019
  • Bu haber 282 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ömerli’de okul bölgeleri güvenliği toplantısı

Ömerli ilçesi Kaymakamı Hamza Türkmen Başkanlığında 2019-2020 eğitim öğretim yılı “Okul Güvenliği Toplantısı” yapıldı.
Toplantıya Ömerli İlçe Kaymakamı Hamza Türkmen, İlçe garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Aksoy, Ömerli Emniyet Amiri Beytullah Mavi, İlçe Müftüsü Muhammed Likoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi. Belediye temsilcisi muhasebe müdürü İmat Batuk, Esnaf ve Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve müdür yardımcıları, okul aile birlikleri başkanları ve başkan yardımcıları katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda kurum amirleri okulların güvenliklerinin sağlanması konusunda yapılan çalışmaları sunum şeklinde katılımcılara aktardı.
Burada kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Hamza Türkmen; “9 Eylül Pazartesi günü inşallah 31 okulda 2 bin 700 derslikte 174 öğretmen ve henüz kesinleşmemiş rakamlara göre 300 öğrencimiz ders başı yapacak. Öncelikle ben tüm eğitim camiamıza ve evlatlarımıza bu eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Evlatlarımızın sağlıklı bir şekilde eğitim almalarını sağlamak için bir araya geldik. Her anne babanın en değerli varlığı çocuğudur, evladıdır. Bir milletin de bir devletin de en kıymetli hazinesi madden ve manen iyi yetişmiş insan gücüdür, gençleridir.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi, okulların güvenliğini sağlamak konusunda daha önceki toplantılarda alınmış kararlar, uygulamalar ve yeniden yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Okullardaki kamera sistemleri, yapılan tadilat ve iyileştirmeler, bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalar, okul çevresinde alınacak tedbirler ile ilgili yapılan toplantı ve seminerler ve okul servisleri ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında yaptığı sunumla katılımcıları bilgilendirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın