On numara transfer

  • Haberin Tarihi: 9 Eylül 2015
  • Bu haber 1510 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
On numara transfer

1903 Mardin spor Kulübü, Hentbol Takımına Trabzonspor da oynayan aynı zamanda Genç Milli Takım oyuncusu olan Alican Çeçen’i kadrosuna kattı.
Mardin’de hentbol’un potansiyelinin artması ile birlikte 1903 Mardin spor Kulübü Başkanı Kadir Kerimoğlu hentbol takımı kurmaya karar verdi.
Bu doğrultuda, takım kurma çalışmalarına başlayan takım yöneticileri üst liglerden oyuncular ile transfer görüşmelerine başladı.
Mart, Nisan 2015 Tarihlerinde Mardin’de düzenlenen Hentbol bölgesel panelinde çok ciddi kararlar alındı.
Kurulacak Takımın Normalde bölgesel ligde mücadele etmesi gerekirken iki baraj maçı ile 2. ligte mücadele etme hakkı doğdu.
Böylelikle bünyesinde 220’e yakın lisanslı sporcu bulunduran 1903 Mardin spor kulübü Hentbol Takımını kurmak için kolları sıvadı.
Baraj Maçlarını Kayseri, Adana- Batman takımları ile oynayacak 1903 Mardin spor kulübü Hentbol Takımı üst liglerden çok ciddi transferler gerçekleştirecek.
Aslen Mardin’li olan Genç Milli Takım oyuncusu Alican Çeçen’in hedefi ise A Milli Takım formasını sırtına geçirmek.
1903 Mardin spor kulübü Hentbol Takımı’ın da hedefi Mardin’de tarihi bir başarıya imza atarak 1. ligde mücadele etmek.
1903 Mardin spor kulübü Başkanı Kadir Kerimoğlu, Mardin Beşiktaşlılar Derneği bünyesinde on yıldır faaliyet gösteriyoruz. Yaklaşık 6 ay önce hentbol şubemizi açtık. Bu sene hentbol federasyonuna baş vurarak, Biz 2. Lide mücadele etmek istiyoruz dedik. Onlarda bu başvurumuza olumlu karşılık verdi. Bir baraj maçı oynadıktan sonra inşallah önümüzdeki sene Mardin’i Hentbol 2. ligde temsil edeceğiz. Bunun için kaliteli bir takım kurduk. Mardin’li olan ve Süper Ligde Trabzonspor takımında mücadele den Ayrıca genç milli, takımın yıldız oyuncusu Alican Çeçeni yaklaşık iki aylık bir görüşme serüveninden sonra transfer etmeyi başardık. Transfer ettiğimiz Alican kardeşimiz haricinde de biri Tunus’lu olmak üzere iki süper lig oyuncusu iki de 1. lig oyuncusu ile büyük ölçüde anlaştık. Bu sezon hedefimiz büyük ölçüde 2. lige damga vurarak 1. lige çıkmak. Bu sayede Alican Kardeşimiz de Mardin’li gençlerimize bir örnek teşkil etmiş olur dedi.
1903 Mardin spor kulübüne transfer olan Alican Çeçen ise Mardin’liyim önümde büyük hedeflerim var. A Milli Takımda oynamak istiyorum. Daha önce Oynadığım Trabzonspor Kulübü Türkiyenin en köklü takımlarından bir tanesi. Ancak Kadir Kerimoğlu Başkanımız beni çok istedi. Bende hem tecrübemi hem de yeteneğimi Mardin’li kardeşlerime yansıtmak amacı ile ve 1903 Mardin spor’un ismini Türk hentbolunda ilerletmek ve söz sahibi yapmak için bu teklifi kabul ettim. Ben 1903 Mardin spor kulübü sporcusu olduğum için çok mutluyum takım başarısı için de elimden ne geliyorsa daha fazlasını yapacağım diye konuştu.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın