Papa Adam Mıdır?

  • Haberin Tarihi: 29 Eylül 2015
  • Bu haber 926 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Bu dünyayı ehil kimseler mi idare ediyor acaba? Dünyanın bir çok yerinde devlet millet arasındaki kavga ve kargaşadan on binlerce, yüz binlerce insanlar, kadın çocuk yaşlı demeden öldürülüyor yerinde yurdundan oluyor. Halbuki mülk Allah’ındır, inanan inanmayan tüm insanlar O’nun kulları ve yeryüzünde yaşamaya hakları var.

Ne yazık ki devletlerin ali menfaatleri insanı değerden saymıyor, bir insanın kıymeti bir tanker petrol kadar yok. ABD, AB, Rusya, Çin, ve bası yavru devletler insanın ölümü pahasına politikalar geliştirdiğini, savaş çıkarmalarını içine sindirmek mümkün değildir.

Peki kim buna “Dur!” diyecek, İslam ülkelerinde din adamları zaten ikinci plandadır, güya İran’da dini liderlik makamı var, o devletin de Suriye’ye verdiği destekle zulme nasıl seyirci kaldığını, hatta destek verdiğini alem ibretle görüyor.

Peki Hıristiyan dünyasına kim ne diyecek? Bundan birileri sorumlu değil mi? Onlar layüsel mi? o durumda da ilk akla gelen Vatikandır ve Vatikan’ın temsilcisi olan Papa’dır.

Papa eğer bir din adamıysa, Allah’a inanıyorsa bu zulümlere nasıl sessiz kalıyor?

Diyeceksiniz ki beklentiniz nedir? Hemen söyleyeyim,

ABD Başkanının yüzüne tükürmeli..

Nedir bu dünya üzerindeki emperyasilt emeller, dünya menfaati uğruna can almalar, yeryüzünü yaşanmaz hale getirmeler…

O terör benim bu terör senin yaklaşımı dünya bu Tahir dilimini lanetle anacak maalesef.

Rusya’nın liderine bir Osmanlı tokatı vurmalı…

Bay Putin efendi bir duruşun var ama direk dolaylı Suriye yönetimine verdiğiniz bu destek karizmanı çiziyor, bu nasıl iş ki bu katil senin adamın oluyor, zalim herif ülkesini yaşanmaz hale getirdi. An itibariyle iktidar muhalifleri teslim olsa da kim diyebilir ki Beşar Esad başarılı bir işi yaptı? Yazık ki ne yazık. Böyle liderlik batsın.

Kankası olan Pelsinvanya’daki zatın da kulağını çekebil…

Bu zat neye hizmet ediyor, nispeten orta doğuda denge unsuru olabilecek Türkiye’den ne istiyor? Bu hizmet cemaatinin başı Allah’tan başka kime eğiliyor acaba?

Ya Birleşmiş Milletlerin yönetim tarzına ne demeli? 193 üyeli bu oluşumun kararları alınırken 5 daimi üyenin düdüğü ötüyor. Halbuki dünyanın beşte biri İslam dünyasıdır, en az bu oylardan biri bu aleme ait olması gerekmiyor mu? Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı dünya 5’ten büyüktür deyince Papa,“evet işte bu” diyemez miydin?

Bu durum karşısında sessiz kalan Papa Adam mıdır? Sorusuna siz cevap verin, tercih sizin.

Bence Papa şunu bunu vaftiz edeceğine aynanın önüne çıkıp kendine baksın. Bu dünyada ben-sen de dahil ne günahkar insanlar var, ama herkes sorumluluk düzeyinde mesuldür.

Peygamberimiz aleyhisselat-u veselam “Dünya sıkıntı evidir” diyor ama bu kadarına pes demek durumundayız.

       Daha huzurlu ve mutlu bayramlara hep beraber.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın